ساخت ۱۳ پالایشگاه نفت متوقف شد

همزمان با پیش بینی جهش جدید مصرف بنزین و توقف ساخت ۱۳ پالایشگاه و مجتمع بنزین‌سازی، یکی از بزرگترین تاجران بنزین جهان برای امضای قرارداد فروش بنزین با کشورمان به تهران آمده است.

استفاده از بنزین یورو ۲ برای حومه تهران

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: در حال حاضر صددرصد بنزین مصرفی جایگاه های سوخت تهران یورو 4 و از پالایشگاه ها تامین می شود .

لزوم ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری‌ بلندمدت

مدیرعامل پتروشیمی تبریز در حاشیه بازدید خبرنگاران و فعالان بازار سرمایه از پالایشگاه و پتروشیمی تبریز با اشاره به اینکه سطح سودآوری پتروشیمی‌های خوراک مایع با نرخ FOB منهای ۵ درصد پایین آمده است گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان صنعت پتروشیمی، خوراک است.

دولت روزانه 10 میلیون لیتر بنزین وارد خواهد کرد

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران از افزایش واردات بنزین به روزانه 10 میلیون لیتر با موافقت قطعی دولت خبر داد و گفت: بنزین وارداتی جایگزین بنزین تولیدی پتروشیمی ها در سال جدید خواهد شد.

جزئیات توافق بزرگ نفتی ایران ـ اندونزی

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی با تشریح جزئیات توافق سه میلیارد دلاری نفتی ایران و اندونزی برای ساخت پالایشگاه در جنوب شرق آسیا، اعلام کرد: ایران با 6 کشور آفریقایی برای ساخت پالایشگاه مقیاس کوچک نفت تفاهم نامه امضا کرد.

تولید بنزین داخلی متوقف می شود؟

از دو سال گذشته تاکنون ابتدا سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی خودروهای خارجی بالای ۱۲۰۰ سی.سی و سپس سهمیه بنزین خودروهای خارجی و داخلی بالای ۲۰۰۰ سی.سی حذف شد.

دولت بنزین چینی وارد کرد

با وجود بهره برداری از هفت طرح از مجموع 10 پروژه توسعه، بهینه سازی و بهبود کیفیت تولید فرآورده های نفتی در پالایشگاه های موجود نفت، تراز تولید و مصرف بنزین کشور کماکان منفی است.

۲ مانع اصلی احداث پالایشگاه‌های جدید

راه اندازی این پالایشگاه‌ها با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ظرف مدت سه سال، بسیار دور از واقعیت به نظر می‌رسد، زیرا که حجم سرمایه‌گذاری در طرح­‌های پالایشگاهی نسبتاً بزرگ (بیش از 50 هزار بشکه در روز) خارج از توان بخش خصوصی می‌باشد.

راه‌اندازی ایرانی‌ترین فاز پارس جنوبی

در حالی بخشی از پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی امروز افتتاح می‌شود که حفاری این فاز تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد.

ایران، دوازدهمین قدرت پالایشگاهی جهان

بریتیش پترولیوم با معرفی ایران به عنوان دوازهمین قدرت پالایشگاهی جهان اعلام کرد ظرفیت پالایش نفت ایران در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۱.۷ درصدی به ۱.۸۹۲ میلیون بشکه در روز رسید که این رقم بیشتر از کشورهای صنعتی انگلیس و فرانسه است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.