انتقاد از بی عدالتی در دیدار با پاپ

رئیس‌جمهور اکوادور ضمن انتقاد از سیاست‌های یک بام و دو هوای قدرتمندان، از بی‌عدالتی در نظم نوین جهانی انتقاد کرد.

اتخاذ تدابیر شدید امنیتی برای سفر پاپ

کشورهای آمریکای لاتین درصدد اتخاذ تمهیدات شدید امنیتی برای سفر پاپ فرانسیسکو در سفر به این منطقه هستند.

درخواست علنی سازمان ملل از واتیکان

واتیکان می گوید که از کشیشان خاطی حمایت نمی کند اما درخواست کمیته حقوق کودک سازمان ملل برای افشای اطلاعات را رد کرده است. واتیکان می گوید اطلاعات مربوط به کشیشان را فقط در اختیار دولت‌هایی قرار می دهد که می خواهند علیه کشیشان دست به اقدام حقوقی بزنند.

عکس: تعظیم پاپ در برابر ملکه اردن

پاپ فرانسیس در دیدار روزگذشته پادشاه اردن وهمسرش از واتیکان در برابر همسر پادشاه اردن خم شد در حالی که طبق سنت کلیسای واتیکان مهمانان باید در برابر پاپ خم شوند.

پاپ بندیکت ۴۰۰ کشیش را خلع لباس کرده بود

پاپ فرانسیس که سال گذشته جانشین پاپ بندیکت شانزدهم شد، روز پنجشنبه (شانزدهم ژانویه) در مراسم موعظه ای، رسوایی جنسی پدران روحانی را “لکه ننگی بر دامن کلیسا” خواند.

اسد از مواضع پاپ تشکر کرد

رئیس جمهوری سوریه در پیامی به پاپ «فرانسیس اول» رهبر کاتولیک‌های جهان ضمن تشکر از مواضع آشکار وی در قبال تحولات سوریه و مخالفت با جنگ علیه این کشور، بر عزم دمشق در حمایت از همه آحاد ملت سوریه تاکید کرد.

عبدی‌پور برای «پاپ» مجوز می‌گیرد

کارگردان فیلم تحسین‌شده «تنهای تنهای تنها» از ارسال دومین فیلم بلند سینمایی خود با عنوان «پاپ» به وزارت ارشاد برای دریافت پروانه ساخت خبر داد.

پاپ: نظام سرمایه‌داری، استبدادی جدید است

پاپ فرانسیس در نوشته‌ای ضمن انتقاد شدید از نظام سرمایه‌داری این نظام را یک استبداد جدید در جهان خواند و از رهبران جهان خواست تلاش‌های خود را برای مقابله با فقر و نابرابری در جهان افزایش دهند.

آیا پاپ جدید از «فرانسیس» تبعیت می‌کند؟

«فرانسیس اول» لقبی است که پاپ جدید برای خود انتخاب کرده است و با نگاهی به زندگی قدیس فرانسیس آسیسی این سوال پیش می‌آید که آیا پاپ از او تبعیت واقعی خواهد کرد؟