پاپ بندیکت ۴۰۰ کشیش را خلع لباس کرده بود

پاپ فرانسیس که سال گذشته جانشین پاپ بندیکت شانزدهم شد، روز پنجشنبه (شانزدهم ژانویه) در مراسم موعظه ای، رسوایی جنسی پدران روحانی را “لکه ننگی بر دامن کلیسا” خواند.

رازی از پاپ كه تاكنون مخفی مانده بود

پی‌تر سیوالد روزنامه نگار آلمانی در مصاحبه اخیر خود عنوان کرده که وی بیوگرافی پاپ را به تازگی به اتمام رسانده و در مورد او رازهایی را می‌داند که تاکنون فاش نشده است.

سوءاستفاده آنی هکرها از خبر استعفای پاپ

تنها لحظاتی پس از اعلام خبر استعفای پاپ بندیکت شانزدهم، هکرها و ویروس‌نویسان سوءاستفاده از این خبر را آغاز کردند.

پاپ از رسوایی‌ها خسته شد

بیماری و ضعف جسمانی اگرچه توجیه قابل قبولی برای کناره‌گیری پاپ از زمامداری کاتولیک‌های جهان به نظر می‌رسد، چالش‌های مستمری که او در سالهای گذشته با آنها دست و پنجه نرم کرده را هم نمی‌توان در این تصمیم بی‌اثر دانست.

اولین توئیت جناب پاپ در توئیتر منتشر شد

در اوائل ماه دسامبر مشخص شد که پاپ در سرویس توییتر یک اکانت باز کرده است. واتیکان هم پس از آن درست بودن این خبر و وجود ۸ اکانت را تایید کرد. پس از آن تا اولین توییت پاپ ۹ روز گذشت. اما در این میان علاقه‌مندان این امکان را داشتند که با لغت کلیدی #AskPontifex از طریق توییتر سوال‌های خود را با پاپ مطرح کنند.

پیروان توییتری پاپ بندیکت شانزدهم

توییت‌های پاپ به زبان‌های اسپانیایی، انگلیسی، ایتالیایی، پرتغالی، آلمانی، لهستانی، عربی و فرانسوی خواهند بود و به زودی زبان‌های دیگر نیز افزوده خواهند شد.

پاپ: مسلمانان و مسیحیان متحد شوند

پاپ بندیکت شانزدهم در دومین روز سفر خود به لبنان با تاکید بر اینکه دردها و رنج‌های مردم سوریه را در دعاهایش فراموش نمی‌کند، شجاعت جوانان سوری را تحسین کرد.

ازدواج کنید و بچه دار شوید زیرا خانواده در حال فروپاشی است

«پاپ بندیکت شانزدهم» ضمن هشدار در مورد فروپاشی بنیان خانواده در غرب از جوانان خواست ازدواج کنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.