تهران در میان برترین شهرهای دنیا

پس از انتخاب پل طبیعت به عنوان یکی از پروژ‌ه‌های معماری برتر دنیا، حالا خبر از انتخاب دریاچه شهدای خلیج فارس(چیتگر) به عنوان یکی از 10 پروژه برتر جهان در سال 2015 شناخته شده است. این انتخاب‌ها در حالی است که در طول 10 سال گذشته، مقام‌های بین‌المللی شهرداری تهران، پایتخت ایران را همردیف بسیاری از شهرهای مطرح و بین‌المللی دنیا قرار داده است.

انتقال پایتخت صرفه اقتصادی و سیاسی ندارد

دبیرعلمی همایش تمرکززدایی و ساماندهی پایتخت گفت: انتقال پایتخت صرفه اقتصادی و سیاسی ندارند و این هویت قابل انتقال نیست.

مقصر اصلی آلودگی هوای تهران مشخص شد

مسئولین برای آلودگی هوا مقصری جدید یافته اند که دیوارش از همه کوتاه تر است؛ «مردم»! در این اظهار نظر جالب گره آلودگی هوا را به دستان مردم سپرده اند و عنوان شده است که مردم می توانند این گره را باز کنند، در این امر که مردم نیز باید برای کاهش آلودگی هوا تلاش کنند و انجام وظیفه جای تردید نیست اما تلاش مردم به تنهایی کفایت نمی کند.

پشت خطی‌ها، گوشت قربانی مسئولان

انگار اجل با او هم‌قدم شده بود. باد به پایش پیچید، چادرش به میله‌های ریل گیر کرده بود، تقلا کرد خودش را رها کند اما نمی‌شد و چند لحظه بعد … صدای جیغ خفیف زنی جوان در بین سوت غول آهنی محو شد. همسایه‌هایی که از سر شوق یا بیکاری از پنجره به آمدن قطار نگاه می‌کردند، یک آن، تکه‌تکه شدن همسایه‌شان را به چشم دیدند.

تغییر کاربری عجیب یک مجتمع

تا مدتی قبل در هیاهوی میدان هفت تیر و شلوغی خریدهای رنگارنگ خانم‌ها این مجتمع فرهنگی خودنمایی می‌کرد. اما مدتی است که اگر نامی بر سردر آن نوشته نبود به سختی می‌شد دریافت اینجا همان مجموعه است.

تظاهرات‌اعتراضی بحران‌سیاسی جدید پاکستان

تجمع حزب تحریک انصاف در پایتخت و مسدود شدن مسیرهای ارتباطی بر اثر تظاهرات حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل‌الرحمن بحران سیاسی تازه‌ای در پاکستان به وجود آورده است.

تهیه بانک اطلاعات محیط زیست برای پایتخت

کارگاه ارزیابی محیط زیست شهری به همت مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و با مشارکت دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران برگزار شد.

احتمال تشدید محدودیت‌های آبی در پایتخت

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام اینکه تهران در وضعیت زرد به لحاظ منابع آبی قرار دارد که اگر باران نبارد این وضعیت قرمز خواهد شد گفت: برخورد با مشترکان پُرمصرف آب در پایتخت، تشدید می شود.

افتتاح بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد از افتتاح گنبدمینا بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد خبرداد.

عروس‌هایی که آسایش را از تهرانی‌ها گرفتند

هجوم حشرات سفید رنگ به پایتخت و مزاحمت آن‌ها برای شهروندان، دستگاه‌های متولی را به خود مشغول کرده. به طوری که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست برای توضیح این موضوع قرار است به مجلس برود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.