انتقال مشکلات از درون خانواده به بیرون نقطه قوت پایتخت

در این سریال زن و شوهر از هم حمایت می کند و با دیدن هم آرامش می‌گیرند. برخلاف دیگر سریال های صدا و سیما مشکلات را از درون خانواده یعنی بحث و جدل زن و شوهر و بچه ها و پدر و مادر و… به بیرون انتقال داد و تلاش اعضای خانواده برای حل مشکلات بیرونی در کنار یکدیگر را تصویر کرد از دیگر نقاط مثبت این سریال بود.

سریال پایتخت 3 در دانشگاه تهران نقد می‌شود

اختتامیه اولین جشنواره «نقد فرهنگی و اجتماعی سریالهای تلویزیونی» نوروز 93 به همراه جلسه نقد و بررسی سریال پایتخت 3 به همت پایگاه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی برگزار می گردد.

سیروس مقدم: پایتخت۴ را نمی‌سازم

کارگردان مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: به نظرم ساخت سریال پایتخت در سه سری کافی است و دیگر سری چهارم آن را نخواهم ساخت.

دولت برای یارانه‌ها دست به دامن چین شد

در مجموعه های نوروزی تلویزیون شاهد بودیم که به موضوع یارانه ها و انصراف از آن به صورت کاملاً خام و دیکته شده پرداخته شد.

پایتخت یک رسانه

امید، تلاش و جنگندگی از ویژگی های خانواده پایتخت است. کسانی که علی رغم دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مختلف با تسلیم شدن در برابر یاس و ناامیدی و غوطه ور شدن در ناشکری به مشکلات دامن نمی زنند. خانواده های پایتخت با وجود مشکلات زیاد نشاط خود را از دست نمی دهند چون همواره با توکل بر خدا دست خود را بر زانو زده و یاعلی گویان بلند می شوند.

آیا «پلنگ» و «یوزپلنگ» فرقی ندارند؟

سریال پایتخت ۳، نوروز امسال به اصطلاح بازیگرانش، سورپرایزی برای مردم داشت آن هم اینکه نجات‌دهنده «پلنگ مازندران» در مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی که منقش به تصویر «یوزپلنگ» است، مورد تقدیر قرار گرفت اما آیا پلنگ مازندران و یوزپلنگ مناطق بیابانی تفاوتی ندارند؟

یارانه بگیران گدا نیستند

عزت‌الله یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه این موضوع که دولت به صورت زیرنویس تلویزیونی از مردم درخواست انصراف از دریافت یارانه را می‌دهد خلاف قانون است، اظهار داشت: دولت اطلاعات کافی درباره فاز دوم هدفمندی به مردم نمی‌دهد

تجمع مازندرانی‌ها در اعتراض به «پایتخت 3»

این سریال هیچ پیامی را دنبال نمی کند و اصالت ندارد و وقتی موضوعی اصالت ندارد، نمی توان به جزییات آن پرداخت.

پایتخت 3 در نوروز 93 به سیما می آید

سیروس مقدم کارگردان «پایتخت 1 و 2» درباره‌ی تولید سری سوم پایتخت برای نوروز 92 اعلام کرد: بناست که با کمک دوستانی از جمله محسن تنابنده،‌الهام غفوری، مدیر شبکه‌ی اول و همچنین آقای سیفی آزاد تولید «پایتخت 3» را برای نوروز امسال داشته باشیم.