یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

ارزیابی رتبه ایران در شاخص پیچیدگی اقتصادی

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی رتبه جهانی ایران را در شاخص پیچیدگی اقتصادی مورد ارزیابی قرار داد.

تعطیلی برخی طرح‌های پتروشیمی

مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی با اشاره به مواجه شدن طرح‌های پتروشیمی اتیلن مرکز با بحران آب گفت: یکی از توصیه‌های ما به این پروژه‌ها آن است که طرح‌ها را به مناطقی که آب بیشتر است یعنی در کنار ساحل دریا منتقل کنند.

همکاری شرکت‌های پتروشیمی ایران و روسیه

خبرگزاری ایتارتاس روسیه اعلام کرد: شرکت پتروشیمی تبریز از آمادگی خود برای همکاری با شرکت پتروشیمی سیبور روسیه در زمینه فروش محصولات خبر داده است.

زنگنه از کدام فتح الفتوح می‌گوید؟

آمار شرکت ملی صنایع پتروشیمی آنچه را که زنگنه منسوب به اقدامات انجام شده در دوران اصلاحات می داند، رد می کند؛ ادعای فتح الفتوحی در صنعت پتروشیمی کشور، آن هم در بین سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴.

رکورد تاریخی تولید گاز ایران شکست

جمهوری اسلامی ایران با ثبت یک رکورد تاریخ‌ ساز و افزایش ۱۶ میلیارد متر مکعبی تولید گاز در سال ۲۰۱۴ میلادی با پیشی گرفتن از آمریکا و روسیه به‌عنوان ۲ غول گازی، بیشترین افزایش تولید گاز جهان را ثبت کرد.

پاسخی به دغدغه‌های کلیدی رئیس جمهور

ریاست‏ محترم‏ جمهور، جناب حجت‏‌الاسلام حسن روحانی، در سخنانی در همایش ملی اقتصاد ایران، نکاتی را درمورد مباحث مختلف بیان کردند که جای تحلیل و بررسی بسیار جدی دارد.

بهره مالکانه معادن نباید جهشی افزایش یابد

یک عضو هیأت مدیره شرکت معدنی سرب‌ و روی با بیان این که تا ۱۲ سال قبل مواد معدنی خام صادر می‌شد و اکنون به صورت شمش صادر می‌شود، گفت: بهره مالکانه معادن نباید یکباره به صورت جهشی افزایش یابد.

شرکت‌های آمریکایی حق‌معامله با ایران‌را ندارند

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، گفت: با وجود تعلیق تحریم‌های صنعت خودروسازی ایران، شرکت‌های آمریکایی همچنان اجازه ندارند با ایران وارد معامله شوند.

رابطه مالی دولت با وزارت نفت تعیین شد

نمایندگان مجلس در طرح احکام دائمی لوایح بودجه‌های سنواتی، رابطه مالی دولت با وزارت نفت را تعیین کردند.

ضرورت رای منفی مجلس به قانونی شدن رانت‌خواری پتروشیمی‌های گازی

بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد از سکوت و عدم دخالت کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در تهیه طرح «الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت»، تاکید کرد

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.