پذیرش ۵۰۰ نفر در بورس دکتری پژوهش‌محور

معاون سازمان امور دانشجویان از پذیرش 500 نفر در بورس دکتری پژوهش‌محور در دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

حذف آزمون دکتری درصورت نبود رقابت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دفاع از شیوه فعلی برگزاری آزمون دکتری دانشگاه‌ها، روند تغییرات آزمون دکتری و شیوه برگزاری آزمون دکتری ۹۲ را تشریح کرد.

نحوه گزینش آزمون دکتری ۹۲ تغییر کرد

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از تغییر نحوه گزینش داوطلبان در آزمون دکتری ۹۲ خبر داد.

جزئیات شرکت در مصاحبه دکتری

داوطلبان باید توجه داشته باشند، درصورتی که برای چند کدرشته محل در یک دانشگاه، منحصراً از داوطلب یک نوبت مصاحبه بعمل آید می‌بایست بدون توجه به تعداد کدرشته‌ها مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ ریال (معادل بیست و پنج هزار تومان) پرداخت شود.

نتایج تکمیل ظرفیت دکتری فردا اعلام می‌شود

مشاور عالی سازمان سنجش اعلام کرد که نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ به همراه کارنامه فردا منتشر و مصاحبه معرفی شدگان از ۲۰ ابان ماه آغاز خواهد شد.

جزییات پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به تدوین آیین نامه برگزاری آزمون مجزا برای داوطلبان دکتری پژوهش محور، گفت: دانشجویان دکتری پژوهش بر این باورند که آزمون فعلی دکتری برای آنان مناسب نیست و از این کنکور استقبال نمی کنند.

آیا پذیرش آزمون دکتری عادلانه خواهد بود؟

سلیقه‌ای عمل کردن دانشگاه‌ها در دادن نمرات مصاحبه آزمون دکتری ۹۱ باعث شده تا نهادهای مسول نسبت به این اقدام واکنش نشان دهند و این آزمون به پر حاشیه‌ترین آزمون سال تبدیل شود.

پذیرش در مقطع دکترای داروسازی بدون کنکور و از راه تغییر رشته

عضو شورای گسترش وزارت بهداشت گفت: قرار است یک برنامه ­ پایلوت (آزمایشی) اجرا بشود. از مقطع لیسانس، تعدادی حدود 10 درصد دانشجویان کنونی داروسازی، دانشجوی مقطع دکتری داروسازی پذیرفته شود. البته پذیرش دانشجویان داروسازی از کنکور محدود نمی­شود. بلکه علاوه بر آن، این تعداد دانشجو پذیرش خواهند شد.