۱۰ویدئوی شگفت‌انگیز از انفجار ماهواره‌ها قبل و بعد از پرتاب

صبح امروز بود که «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب ناموفق ماهواره پیام در بامداد امروز خبر داد. او نوشته است: “بامداد با وزرایICT دولتهای هشتم تا دوازدهم به پایگاه فضایی امام خمینی رفتیم. ماهواره‌بر با طی دو مرحله موفق، در مرحله سوم به سرعت کافی نرسید و “پیام” در مدار آرام نگرفت. “دوستی” در انتظار حضور در مدار با جوانان عزم کردیم مجدد بسازیم”. این اتفاق در حالی افتاده است که بررسی پرتاب های ناموفق ماهواره ها در جهان تصاویری جالبی را در اختیار قرار داده است.

فاز جدید فیلترینگ هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح برنامه های این وزارتخانه در خصوص بهبود وضعیت اینترنت، پرتاب ماهواره ها و فیلترینگ هوشمند گفت: به حریم خصوصی وارد نمی شویم، مگر اینکه شرایط ویژه ای پیش بیاید.

آیا انحلال سازمان فضایی ایران سبب تضعیف اقتدار ملی نیست؟

آیا به نظر شما اقدام اخیر موجب تقویت این ظن نمی­گردد که تجزیه و محدود نمودن سازمان فضایی نیز یکی از موارد توافق شده­‌ی پشت درهای بسته ژنو است؟! چرا که سامانه‌­ی پرتاب ماهواره و موشک­های بالستیک حاصل تلاش مهندسان و اعضاء این سازمان بوده است.

شمارش معکوس برای پرتاب اولین ماهواره حرفه‌ای ایران

رئیس سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با العالم، با تشریح زمان بندی‌ها برای ارسال ماهواره‌های مخابراتی، از برنامهٔ این سازمان برای ارسال نخستین ماهواره حرفه‌ای «قائم» با قابلیت ۱۲ ترانسپوندر در باندهای مختلف خبر داد.

اوایل تابستان ۹۲ منتظر پرتاب ناهید باشید

رهایی با اشاره به مشکلات پرتاب ماهواره ناهید اظهار داشت: این ماهواره‌ها از نظر موقعیت پرتابی به صورتی هستند که نمی‌توان آن‌ها را با پرتابگرهای گذشته انجام داد و برای پرتاب به پرتابگر جدید نیاز داریم ولی با مقدماتی که برای آماده شدن پرتابگر سیمرغ صورت گرفته است تا زمان پرتاب ماهواره ناهید در زمینه پرتابگر نیز مشکلی نداریم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.