پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

جلسه سه نفره لاریجانی،حجازی و شمخانی کذب محض بود

در فرودگاه جلسه‌ای با حضور روحانی، لاریجانی، ولایتی و شمخانی که برخی اعضای کمیته هسته‌ای هستند تشکیل شد که نسخه‌ای درباره مذاکرات در دست روحانی و لاریجانی بود که از آن مطالبی می‌گفتند که مورد اعتراض شمخانی و ولایتی قرار گرفت که لااقل نسخه‌ای از متنی که دارید به ما هم بدهید.

لاریجانی همه تفاهمات دیشب را زیر پا گذاشت

علی‌اصغر زارعی با اشاره به جلسه شب گذشته فراکسیون اصولگرایان و رهروان با دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: در این جلسه آقایان زارعی، زاکانی، جلالی و بروجردی و شمخانی حضور داشتیم.

حواشی تصویب کلیات طرح برجام در مجلس

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران برای اجرای برجام با هماهنگی «رئیس گلم» و کارشناسان تدوین شده است و بیش از ۸۰ درصد مردم خواهان اجرای برجام هستند.

جزوه: سرفصل اشکالات مهم توافق وین و تبعات آن برای کشور

در این سند، به اشکالات موجود در توافق وین، در 4 حوزه‌ی قطعنامه 2231 (اشکالات خاص این قطعنامه)، غنی‌سازی، تحقیق و توسعه، و تحریم‌ها پرداخته شده، و سرفصل اشکالات اصلی هر یک از این حوزه‌ها (مجموعاً 40 سرفصل) برای استفاده‌ی مسئولین و نخبگان کشور و اطلاع عموم مردم آماده گردیده است.

۱۰ اشکال مهم توافق وین در حوزه‌ی غنی‌سازی و تحقیق و توسعه

بی‌فایده شدن کامل غنی‌سازی به مدت حداقل ۱۵ سال با توجه به محدودیت موجودی (ذخیره) اورانیوم غنی شده که تنها ۳۰۰ کیلوگرم می‌باشد؛ و اینکه ایران به انجام یکی از این دو کار با اورانیوم غنی شده (فراتر از ۳۰۰ کیلوگرم) خود ملزم گردیده است: رقیق سازی یا فروش به خارج از کشور (بند ۵۷ ضمیمه ۱ برجام).

کنگره و برجام؛ بازی نمادین برد – باخت

سنا نتوانست درباره برجام رأی‌گیری کند و مجلس نمایندگان نیز در رأی‌گیری نمادین روز گذشته به دو طرح در مخالفت با برجام رأی‌ داد که البته تأثیری در سرنوشت اجرای تفاهم هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نخواهد داشت.

هیچ بازدیدی از پارچین در زمان ریاستم صورت نگرفت

در آلماآتی یک هم‌‌وزن بودن، هم‌جنس بودن و هم‌زمان بودن داده‌ها و ستاده‌ها مورد تأیید و تصویب و توافق طرفین قرار گرفت که دستاورد مهمی بود. در آلماآتی2 مباحث جدی شد و روی نوع داده‌ها و ستاده‌ها به‌طور ریز و دقیق گفت‌وگو شد و بدون اینکه تحت تأثیر شرایط قرار بگیریم، روی موضوعاتی که قرار است بده و بستان کنیم، صحبت کردیم.

حمله روزنامه‌های زنجیره‌ای به جلیلی +عکس

در شرایطی که از فردا توافق هسته ای تا کنون دولت یازدهم و رسانه های زنجیره ای توان خود را متمرکز کرده بودند تا با پایکوبی و ایجاد فضای مه آلود بتوانند به نمایش چهره ای غیر واقعی از توافق بپردازند و اذهان عمومی را در جهت برخورد احساسی نسبت به توافق وین هدایت کنند، این بار نیز حضور دکتر سعید جلیلی در کمیسیون برجام را تحمل نکرده و با حمله به آن تلاش نمودند ایرادات مطرح شده از طرف او را به حاشیه برند.

مشروح گزارش سعید جلیلی به مجلس در سال ۹۱

بررسي مذاكرات مجلس نشان مي دهد قبل از روي كار امدن دولت حسن روحاني، تيم لاريجاني و همفكران او در مجلس از جليلي خواسته اند تا در مذاكرات هسته اي فقط در چارچوب ان پي تي مذاكره كند. در خرداد 91 سعيد جليلي براي ارائه گزارش از روند مذاكرات به مجلس مي رود. پس از گزارش سعيد جليلي چند تن از نمايندگان تذكراتي به او مي دهند كه عينا به نقل از مشروح مذاكرات مجلس نقل مي شود که بازخوانی آن‌ها این روزها خالی از لطف نیست.

نگرانی دولتی‌ها از قانون شدن «فتح‌الفتوح» برای چیست؟

آنچه به اختصار اشاره شد اگر به زعم آقایان، ناشی از توهم! و زائیده ذهن یک مشت بی‌سواد، تازه به دوران رسیده، باشد کمترین انتظار منطقی آن است که آنها را از توهم بیرون آورید و اگر واقعیت‌هایی است که از متن برجام برمی‌خیزد، چرا بر پذیرش و اجرای آن اصرار می‌ورزید و از بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی که احتمال عدم تصویب آن می‌رود، نگران هستید؟!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.