پرونده هسته‌ای ابزارِ تلافی روسیه می‌شود؟

هر چند در این میان روس ها تلاش داشته اند اینگونه نشان دهند که علاقه ای برای اعمال تحریم و فشار بیشتر بر ایران ندارند با این حال روس ها هم همچون سایر کشورهای غربی به توجه به نزدیکی مرزی با ایران مایل نبودند که برنامه هسته ای ایران بیش از پیش توسعه پیدا کند.

پارلمان اروپا پیش نویس قطعنامه ای علیه ایران را تصویب کرد

این قطعنامه در جلسه جمعی پارلمان اروپا که روز پنجشنبه برگزار می‌شود به بحث و سپس به رای گذاشته خواهد شد.

الهام: وقتی متن توافق محرمانه است چه چیزی را نقد کنیم؟

ما هیچ گاه پیشگام جنگ نیستیم. منظور از آنچه در قاموس ما به عنوان جهاد وارد شده امروز در حوزه جهاد دفاعی است. ما از همه اصول خود دفاع می کنیم و ذلیل و تسلیم نیستیم. ضمنا زیر بار سلطه و زور هم نمی رویم، لذا از جنگ نمی ترسیم ولی جنگ جو نیستیم؛ جنگ ضرورتی است که اگر تحمیل بشود با همه قوت از خود دفاع میکنیم. آنچه برای ما اصالت دارد دفاع از ارزش هایمان است. لذا استقلال ابدا به معنای جنگ نیست.

فینکلشتاین: ۱+۵ بزرگترین ناقض ان‌پی‌تی است

این فیلم با عشق ساخته شد و به نظر نوعی کشش و ذوق زدگی در ما ایجاد شده بود و این اتفاق‌ها به سرعت ما را از آمریکا به ایران کشاند تا آن را ثبت کنیم. در آن زمان دائما به این فکر می‌کردم که آیا تأثیرگذاری این فیلم می‌تواند برای همیشه باشد؟ در اولین سالگرد انقلاب بعد از گفتن تکبیر از مردم خواستند این مستند را ببینند و ما هم احساس می‌کردیم بخشی از این حرکت بزرگ هستیم.

جلیلی: حقوق یک ملت قابل چانه‌زنی نیست

بعضی وقت‌ها عده‌ای می‌گویند هسته‌ای مگر چقدر فواید دارد در اینجا باید به آنها گفت بحث ما تنها بحث هسته‌ای نیست بلکه بحث تعرض به حقوق یک ملت است، اگر به حقوق هسته‌ای ما تعرض کنند به سایر حقوق نیز متعرض می‌شوند.

روحانی: فقط یک عده معدود کم سواد از توافق ژنو حرف می‌زنند

چرا فقط یک عده معدود کم سواد از جای خاص تغذیه می شوند باید از توافق ژنو حرف بزنند اما اساتید دانشگاه های ما خاموش اند و درباره این اتفاق بزرگ بین المللی حرف نمی‌زنند؟ چرا با مردم همراه نمی شوید؟

پشت پرده «اسقاط» فعالیت هسته‌ای چیست؟

نیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که بر اساس مواضع رسمی‌اش از مخالفان توافقنامه ژنو است، وارد معرکه شده و از لزوم اسقاط برنامه هسته‌ای سخن گفته. او با اشاره به اینکه اسقاط و برچیده شدن سانتریفیوژ‌های ایران تنها راه حل پایان دادن به مناقشه هسته‌ای است، پا را فراتر گذاشته و گفته: «اگر تهران بر موضع عدم اسقاط سانتریفیوژها پافشاری کند، رسیدن به توافق نهایی نشدنی است.»

آیت‌الله مکارم: جان کری بچه لجوجی است

اگر اصرار بر تهدید نباشد شاید این توافقات به جایی برسد و در عین حفظ کیان، عزت و استقلال ما بشود در برخی مسائل به توافق رسید و این مشروط به این است که غربی‌ها حرف‌های نفرت‌آمیز بیشتر نزنند و امیدوارم خداوند به همه کسانی که عقل ندارند عقل کافی بدهد.

نبویان: تعویض ۲۶۰۰ مدیر در دولت یازدهم

دولت یازدهم در مدت پنج تا شش ماه علاوه بر تعویض وزرا، ۲۶۰۰ مدیر را در کشور تغییر داده است و تنها از رستم قاسمی وزیر نفت دولت دهم دعوت کرد تا درباره فروش نفت به دولت کمک کند.

آقای ظریف! حزب‌الله را نمی‌توانید اکسید کنید

اگر قرار بود اذناب و عنتر‌ها کنار زده شوند و مستقیما با خود کدخدا مذاکره شود دیگر نشستن با اوغلو و جوده و کوچک‌تر از این‌ها چه معنایی دارد؟! اوغلو قصاب مردم سوریه است. پشت لبخند ظاهرا متین و نگاه آرام این دیپلمات ترک نظریه‌ای از عثمانی‌گری و دریایی از خون و وحشیگری خوابیده که چهره‌اش را تنها سابقه نحس عثمانی تصویر می‌کند. جنگ علیه شیعه و هدم نفوذ و تأثیرگذاری ایران دیگر معادله چند مجهولی و توطئه پشت پرده نیست.