پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کلیپ/ سندروم یادگار

کنایه پرویز امینی به مراسم عمامه گذاری طاغوتی یادگار یادگار یادگار امام

کلیپ/ وقتی به رئیس مجلس انتقاد می‌کنید، انگار به خدا انتقاد کرده‌اید!

پرویز امینی: بیشترین دغدغه مسئولین ما، آزادی های خودشان است تا مردم

وجود یک نیروی سیاسی در ساختار قدرت برای پیشبرد عدالت لازم هست/ امروز ما در جامعه ی ایران با نابرابری ساختاری روبرو هستیم

وجود یک نیروی سیاسی در ساختار قدرت برای پیشبردن مسئله ی عدالت هست، بخشی از امکان تحقق مسئله ی عدالت به تصمیم گیری ها به سیاستگذاری ها به رویه سازی ها و به قوانین بر می گرده که زیر نفوذ ساختار قدرت است، بنابر این عدالت اگر بخواهد به عنوان یک امر ممکن در جامعه ی ما درباید شرایطی که عدالت رو در جامعه ی ما امکان پذیر می کند، حضور و وجود یک نیروی سیاسی در ساختار قدرت است

آمریکا تا اطلاع ثانوی «شیطان بزرگ» است

نشست تحلیلی«و اما بعد …» با موضوع «جامعه‌شناسی ایران پس از توافق» عصر یکشنبه با حضور محمد عطریانفر و پرویز امینی برگزار شد.

پوپولیسم بیماری عصر دموکراسی است

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: شخص پوپولیست مهم نیست، بلکه مهم موقعیتی است که همه را به این سمت و سو می‌کشاند، چرا که پوپولیسم را از ویژگی‌های دوران مدرن و بیماری‌های عصر دموکراسی می‌دانم.

«گذشته» فقط زبان گفتار فرانسوی ندارد

امینی در پایان گفت: فیلم«گذشته» فقط زبان گفتار فرانسوی ندارد بلکه زبان اندیشه اش هم فرانسوی است. این فیلم سبکی از زندگی که بنیاد فلسفی آن سنت است را نفی می کند. بازگشت به سنت را نفی می کند و سبک زندگی مدرن را پیشنهاد می دهد. در این سبک از زندگی طلاق،ازدواج و خودکشی آزاد است.

۴۰ شاخص رهبر انقلاب برای ارزیابی دولت

در ماه های پایانی دولت دهم جا دارد که نقاط قوت و ضعف حرکت دولت تبیین شود. رهبر معظم انقلاب نیز چندین بار ضمن تأکید بر شناسایی نقاط قوت و ضعف، حرکت در مسیر حفظ داشته ها و طرد معایب را خواستار شده بودند. به همین منظور و به همت جمعی از پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی، کتاب و پایگاه اینترنتی 40 شاخص فردا ساعت 11 با حضور عباس سلیمی نمین و پرویز امینی در سالن کنفرانس خبرگزاری فارس رونمایی می شود.

آخرین آرایش انتخاباتی کشور

پرویز امینی در تشریح آخرین آرایش سیاسی کشور به موضوعات مختلفی از جمله چهار راه پیش روی احمدی‌نژاد، ارث بردن جبهه پایداری از دولت در انتخابات،‌ خروجی ائتلاف ۳گانه، اشتباهات استراتژیک نخبگان و بهترین کنشگر سیاسی این روزها پرداخت.

«مشورت‌نامه‌ای» به خاتمی برای انتخابات۹۲

اولین آزمون خاتمی در پایان دوره ریاست جمهوری، انتخابات سال ۸۴ بود که معین و هاشمی تلویحاً و تصریحاً از طریق احزابی مثل مشارکت، مورد حمایت وی قرار گرفتند اما در هر دو دور انتخابات نتیجه را به احمدی‌نژاد، کاندیدای گمنام و با سرمایه اولیه پایین واگذار کردند.

هاشمی نتوانست خلأ امپراتوری دهه ۷۰ و افول دهه ۹۰ را پر کند

کار‌شناس مسائل سیاسی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی نتوانسته خلأ امپراتوری دهه ۷۰ و افول خود در دهه ۹۰ را پر کند، ‌ گفت: در سال‌های اخیر به خصوص بعد از سال ۸۴، سیاست‌ورزی غریزی بر سیاست‌ورزی عقلانی در هاشمی غلبه داشته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.