دو قلوهای سفید از مادری سیاهپوست

از افغانستان که برگشت موسوی در هلال احمر، آوازه‌اش را شنیده بود. به همین دلیل پیشنهاد داد تا به آفریقا برود. 22 بهمن ماه سال 86 اعزام به آفریقا شد. به کنیا رفت و کار را شروع کرد. آنجا را که دید تازه فهمید هر چه کرده هیچ بوده چون کار واقعی آنجا بود. اگر زخم انسانی که مبتلا به بیماری HIV است را درمان می‌کرد باعث می‌شد 10 انسان دیگر به این بیماری مبتلا نشود و به این ترتیب 10 نفر در کمتر از 10 سال نمیرند و 10 خانواده بی‌سرپرست نمی‌شوند.

قاتل پزشک اردبیلی دستگیر شد / انگیزه قتل مشخص نیست

مسئله قتل پزشک اردبیلی مربوط به رابطه پزشک و بیمار نیست بلکه قاتل دانشجوی پسر 23 ساله‌ای است که به خاطر ارتباط نزدیک با این پزشک حاذق با دعوت از او در منزلش درگیر شدند که این جوان 23 ساله پزشک را با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

افراد مستعد «سنگ کلیه» لبنیات بخورند؟

یک متخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: مصرف قرص‌های حاوی کلسیم خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش می‌دهد، از این‌ رو این قرص‌ها در بیمارانی با استعداد سنگ‌سازی کلیه باید با نظر پزشک و متخصص مربوطه تجویز و مصرف شود.

پزشکانی با درآمد روزانه صد میلیون تومان!

در این راستا مهران مدیری سریالی با نام «اتاق عمل» برای به طنز کشیدن وضعیت جامعه پزشکی امروز ایران، ساخته که از‌‌ همان بدو رونمایی از موضوع، مورد انتقاد جدی جامعه پزشکی قرار گرفت! تا جایی که او را مجبور به تغییر نام سریال به «مرکز حاشیه» کردند!

آماده‌باش ۲۵۰ نیروی اورژانس در تهران

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از آماده‌باش ۲۵۰ نیروی اورژانس و استقرار آنها در ۱۰۰ نقطه تهران خبر داد و گفت: آمبولانس‌های ما در ۱۰۰ نقطه تهران آماده خدمت‌رسانی هستند.

چهره‌ای متفاوت از زن افغان در ایران

در حال حاضر 30 پزشک متخصص افغان از دانشگاه‌های ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند و 150 نفر در رشته‌های پیراپزشکی تحصیل کرده‌اند ولی به نوعی بلاتکلیف هستند؛ از طرفی امکان بازگشت به افغانستان برای آنها وجود ندارد و از سوی دیگر وضعیت شغلی آنها باثبات نیست، در حالی که این افراد از امکانات همین کشور استفاده کرده‌اند و درس خوانده‌اند و دوست دارند از توانایی و پتانسیل آنها استفاده شود.

علت تنبلی چشم چیست؟

استادیار علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تنبلی چشم ناشی از عدم تعادل فعالیت این عضو در سیستم اعصاب مرکزی است که بر اثر علل زمینه‌ای مانند لوچی و آب مروارید ایجاد می‌شود. تحریک مغناطیسی مغز و استفاده از بازی‌های رایانه‌ای در درمان این اختلال مؤثر است.

حلاوتی پر از مرارت

واژگانی که شاعر دستچین کرده و در کنار هم چیده، غریب نیستند. واژه‌هایی که قرابت بسیاری با آدم‌های جامعه دارند. از ویژگی‌های این کتاب آن است که مفاهیم روزمره را با زبانی طنز در اندام واژه‌ها ریخته است.

درد دل علامه حسن‌زاده آملی با یک پزشک

علامه حسن‌زاده آملی در نامه‌ای در سال ۱۳۴۹ می‌نویسد: چند فرقه شب و روز کارشان سر تا پا عبرت است ولی خودشان اغلب بی‌خبر! یکی از آن‌ها این دعاگو که همواره با کتاب، سنت، محراب و امثال این گونه امور است، ولی گویا برایش فقط بازار است.

آقای روحانی! ‏سرطان ناشی از قلیان مهار کنید

سرعت رشد ابتلا به سرطان در کشور به شکل قابل توجهی افزایش یافته است و کشور ما ‏بالاترین ‏روند رشد ابتلا به سرطان را در ‏دنیا داراست، 30 تا 35 درصد علت سرطان ها به عوامل خطری باز می گردد که ‏علت اصلی آن ‏دخانیات است و 30 درصد مرگ های ناشی از سرطان مستقیما با ‏دخانیات در ارتباط است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.