پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

دوران گروکشی سیاسی تمام شده/ وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد

استعفا برای وزیر بهداشت کم است! چنین بی تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌هایی لایق استیضاح است! لایق بازخواست و پاسخگویی و اجبار به جبران.

پیشگویی از سلامت بدن با قضیه فیثاغورث!

قضیه فیثاغورث می گوید که در یک مثلث با زاویه قائمه، مجموع مربعات دو ضلع مجاور زاویه قائمه با مربع وتر برابر است . این بدان معنی است که می توان طول وتر را با توجه به طول دو ضلع دیگر تعیین کرد. فرود می گوید: «ما آزمایش های متعددی را با استفاده از داده های واقعی انجام دادیم و به نظر می رسد استفاده از قضیه فیثاغورث شرایط متفاوتی را ایجاد کرده و به شناسایی دقیق نقطه بهبودی بیمار کمک می کند.»

پای «بوتاکس» هم به حراج نوروزی باز شد

تزریق ژل و بوتاکس برای رفع چین و چروک به حدی در جامعه ما مسری شده است که این روزها به بهانه نزدیک شدن به ایام نوروز، تبلیغات کیلویی در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است با عنوان جشنواره های بوتاکس، هر 4 نفر یک نفر رایگان!

تجمع اعتراضی دانشجویان در مقابل مجلس

جمعی از مربیان پیش دبستانی با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند.

رتبه 17 ایران در تولید علم‌پزشکی جهان

قائم‌مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این که ایران رتبه 17 جهان را در تولید علم پزشکی 2013 به خود اختصاص داده است، از سهم 40 درصد بخش پزشکی در تولیدات علمی کشور خبر داد.

ایران جزو پرمصرف‎ترین کشورها در زمینه دارو

خودمراقبتی یکی از جنبه‏‎های آموزش پزشکی است. اگر بتوان مصرف خودسرانه دارو را در کشور کاهش داد تا حد قابل توجهی کیفیت در این بخش بالا خواهد رفت، در واقع کارخانه‎های سازنده دارو موظف هستند بعد از ساخت داروها، تمام موارد مربوط به کیفیت را انجام دهند، هر چند در بحث بهینه‎سازی برخی داروها چندان خوب عمل نمی‏‌کنیم.

نگاهی جذاب به مصارف انرژی هسته‌ای + فیلم

کمی وقت گذاشتن و پای این دو اثر هنری نشستن حتما سوالات خیلی زیادی را در ذهن شما پاسخ خواهد داد و جوابهای دست به نقدی برای شبهات مطرح شده در جیبتان خواهد گذاشت.

مهمترین دستاوردهای علمی هسته‌اي ایران

جمهوری اسلامی ایران در روز 20 فروردین ماه 1385 از طریق افتتاح پروژه راه اندازی دومین مجموعه جدید سانتریفیوژهای تأسیسات هسته‌ای نطنز با ورود به مرحله صنعتی غنی سازی اورانیوم، به بزرگترین دستاورد فناوري تاریخ خود دست یافت.

کاش کسی این کتاب را دوباره چاپ کند!

قدیمی‌ترها و به ویژه کتاب‌خوان‌های متدین سن و سال دار، شهید پاک‌نژاد را بیشتر از آنکه به وجه سیاست‌مداری و عضو حزب جمهوری و نماینده مجلس بودنش بشناسند، با وجه پزشک متدینی که قوانین و احکام دینی بیان شده در اسلام را از منظر آموزه های پزشکی به اثبات می‌رسانده می‌شناسند.

پزشکانی که جیبشان ته ندارد

در شرایطی که هزینه‌های کمرشکن سلامت هر روز تعداد بیشتری از مردم را به زیر خط فقر می‌کشاند. پزشکانی هستند که فکر می‌کنند باید حقوق از دست‌رفته خود را در جیب کسانی جست‌وجو کنند که حاضرند هست و نیست خود را بدهند تا زنده بمانند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.