مرگ روزانه ۹۰نفر در تصادفات رانندگی کشور

بر اساس اعلام پزشکی قانونی کشور در ۳ سال گذشته ۹۷ هزار و ۲۷۲ نفر در جاده های کشور به علت تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند.

قرص برنج جان ۱۴ نفر را گرفت

در دو ماه نخست امسال ۱۴ مورد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

بررسی اجرای حکم قصاص اسید پاشی

نشست هم‌اندیشی اسیدپاشی و امکان اجرای قصاص در دانشکده الهیات دانشگاه تهران برگزار شد.

مسافران نوروزی که دیگر به خانه بازنمی‌گردند

یک ماه پیش بود که رئیس چهارمین گردهمایی ایمنی راه‌ها در سخنانی هشدار آمیز گفت: هزاران نفر از مردم ما بعد از تعطیلات نوروز داغدار هستند. نگاهی به آمار کشته‌های تصادفات تعطیلات نوروزی 3 سال اخیر این موضوع را اثبات می‌کند.

مرگ 102 نفر با سلاح سرد در تهران

تا پایان دی امسال 102 مورد فوت ناشی از سلاح سرد به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

85 درصد اسباب بازی ها مروج خشونت هستند

یک جامعه شناس بازی های رایانه ای و فیلم های کارتنی را جزء محرکه های اصلی تشدید خشونت در میان کودکان و بعضاً نوجوانان دانست و گفت: متأسفانه 85 درصد از اسباب بازی های موجود تبدیل به ابزارهای خشن در درست کودکان و بعضاً نوجوانان شده است.

مصرف متانول، کشنده و کورکننده است

متخصص سم‌شناسی پزشکی قانونی متانول را بسیار خطرناک‌تر از اتانول دانست و بر کشنده بودن و کورکننده بودن مصرف آن تأکید کرد.

ماجرای مومیایی اجساد در تهران

این روزها وقتی نام مومیایی به میان می آید بی اختیار به یاد فیلم سه گانه مومیایی ساخته استیون سامرز می افتیم که چطور یک مومیایی چند هزار ساله در دل اهرام مصر بیدار می شود!

جاده‌های کدام استان‌ها بوی مرگ می‌دهند؟

نگاهی به آمار منتشرشده از سوی پزشکی قانونی در ارتباط با تلفات حوادث رانندگی، مشخص می‌کند جاده‌های مرگبار کشور در استان فارس بیشترین قربانی را می‌گیرند.

مرگ 114 نفر با مسمومیت قرص برنج در تهران

114 جسد به دلیل فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج در 5 ماه نخست امسال به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.