افزایش ۷۱ درصدی صادرات پسته

یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از افزایش ۷۱ درصدی صادرات پسته در ۱۱ ماه سال گذشته نسبت به سال ۹۲ خبرداد.

برند زعفران ایرانی روبه فراموشی

عضو شورای ملی زعفران ضمن گلایه نسبت به اینکه برند زعفران ایرانی با بسته‌بند‌ی‌های مجدد در کشورهای دیگر روبه فراموشی‌ است، گفت:‌ این محصول که هر گرم آن در بازارهای جهانی دو دلار ارزش دارد کاملا سنتی تولید می‌شود که اگر به اشتباهات مدیریتی در تولید ادامه دهیم و نسبت به تولید کیفی این محصول بی‌تفاوت باشیم بازارهای زعفران ایرانی از دست می‌روند.

انحصار تجارت پسته و خودرو در دست کیست؟

به گفته کارشناسان، چه رانت یا سوءمدیریت دلیل انحصار باشد و یا خلا قانونی و نوسان ارز و یا هر چیز دیگر، هزینه این سودهای هنگفت را مردم می‌پردازند.

ای «ارز» همه بهانه از توست

برخلاف وعده مسئولان، هر چه به روزهای پایانی سال و شب عید نزدیک‌تر می‌شویم، هیچ تغییری جز بازار راکد و ریزش مشتری‌ها در آشفته بازار آجیل اتفاق نیفتاده است.

نتیجه نظرسنجی سیما درباره تحریم پسته

اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی برنامه شب گذشته پایش، با تحریم خرید و مصرف پسته در نوروز ۹۲ موافقت کردند.

تحریم پسته به نظرسنجی مردمی گذاشته شد

برنامه امشب «پایش» پیشنهاد تحریم عمومی خرید و مصرف پسته در نوروز ۹۲ را به رأی عمومی خواهد گذاشت.

دلال‌بازی این بار برای پسته‌های خندان

پسته ۳۰هزار تومانی فقط در نمایشگاه‌های بهاره عرضه می‌شود و مردم صف‌های طویلی برای دریافت این پسته دولتی کشیده‌اند و عده‌ای نیز این پسته را خریداری کرده و در بیرون نمایشگاه با قیمت بالاتر عرضه می‌کنند.

توزیع پسته ۳۰ هزار تومانی از امروز آغاز شد

عضو ستاد تنظیم بازار استان تهران گفت: توزیع ۵ هزار تن پسته به قیمت هر کیلو ۳۰ هزار تومان از امروز در نمایشگاه‌های بهاره آغاز شد.

دلايل افزايش قيمت خشكبار

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که دولت روی خشکبار کنترلی ندارد، گفت: تبعات نرخ ارز و بازارهای جهانی روی قیمت خشکبار اثر گذاشته و در پایان سال این کالا را چالش‌برانگیز کرده است.

خریداران پسته ایران چه کشورهایی هستند؟

بررسی و تحلیل آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که ایران در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۱ به عنوان دومین تولیدکننده پسته بزرگ دنیا پسته خندان خود را به دستکم ۵۷ کشور جهان صادر کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.