پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آلمان برنده جنگ سوریه است

کشورهای زیادی در جنگ بوسنی به کمک مسلمانان بوسنی آمدند اما قطعاً مؤثرترین آن‌ها ایران بود. حجم کمکهای ارسالی از ایران به بوسنی آن‌قدر زیاد بود که در پایان جنگ علی عزت بگوویچ رییس‌جمهور بوسنی هم گفت «اگر کمک های ایران نبود مردم بوسنی از مهلکه صرب ها جان سالم به در نمی بردند.» اما سؤال اینجاست که چه شد که بعد از جنگ مردم بوسنی کمک‌های ایران را فراموش کردند.

مهاجرانِ فراری از جنگ به پیشواز مرگ می روند

شمار پناهجویانی که در پشت درهای اتحادیه اروپا منتظر ورود هستند به صورتی استثنائی افزایش یافته است. در سال جاری، حداقل سیصد هزار مهاجر از آب های دریای مدیترانه گذر کرده و خود را به اروپا رسانده اند و حدود دو هزار و پانصد نفر نیز در این راه جان خود را از دست داده اند.

اصلاح طلبانی که تاریخ مصرفشان تمام شد

مهر انگیز کار از اصلاح طلبانی است که پس از کنفرانس برلین از سوی ضد انقلاب به فجیع ترین شکل تحقیر شد و ترجیح داد به ایران بازگشته و وقتی آب ها از آسیاب افتاد پناهندگی بگیرد .

«پناهندگی» دبیرکل سابق اوپک به ایران

رسانه‌های الجزایری در آستانه برگزاری دادگاه‌های مربوط به پرونده فساد در شرکت نفت این کشور اعلام کردند که وزیر سابق انرژی و معادن این کشور در ایران اسکان داده شده است و احتمال پناهندگی سیاسی وی وجود دارد.

شمار پناهجویان سوری 2 برابر شده است

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد، شمار پناهجویان در کشورهای توسعه یافته به بالاترین خود حد در ۲۲ سال اخیر رسیده است.

روسیه پناهندگی اسنودن را تمدید می‌کند

یک مقام نزدیک به سازمان مهاجرت روسیه امروز جمعه تاکید کرد: مسکو به احتمال زیاد پناهندگی سیاسی ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سیا و افشاگر برنامه اطلاعاتی آمریکا را تمدید خواهد کرد.

واشنگتن پست: اسنودن باید به ایران برود

بسیاری از تحلیلگران معتقدند ادوارد اسنودن کارمند سابق دستگاه اطلاعاتی آمریکا برای امنیت بیشتر باید به ایران سفر کند.

«اسنودن» مجوز ورود به روسیه گرفت

خدمات مهاجرت روسیه احتمالاً روز چهارشنبه هفته جاری، به مأمور سابق «سیا» که از برنامه جاسوسی آمریکا پرده برداشته بود و از یک ماه گذشته در ترانزیت فرودگاه مسکو آواره بود، مجوز ورود موقت به روسیه می‌دهد.

چرا اسنودن‌ به‌ ایران‌ درخواست‌ پناهندگی‌ نداد؟

یک منبع نزدیک به ادوارد اسنودن گفت: اسنودن تنها در صورتی درخواست پناهندگی را مطرح می‌کرد که ایران نسبت به این مساله و اعطای پناهندگی به وی واکنشی نشان دهد.

اسنودن از روسیه تقاضای پناهندگی کرد

دوارد اسنودن از دولت روسیه تقاضای پناهندگی سیاسی کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.