خط و نشان‌های موشکی سپاه

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: هر پایگاه هوایی امریکا که پرنده‌هایش توان رسیدن به آسمان ایران را دارند و ناوهای هواپیمابر آنها، در تیررس موشک‌های بالستیک نقطه‌زن و منحصربه‌فرد و پهپادهای ایران است.

گنبد نامرئی برای شناسایی پهپاد جاسوسی

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از پرنده‌های بی‌سرنشین کنترل از راه دور ارزان‌قیمت مثل پهپاد‌های رایج، خطرات ناشی از استفاده غیرقانونی آنها نیز رو به افزایش است. اکنون یک شرکت آلمانی، نوعی سیستم ارائه کرده که حضور پهپادها را در محدوده مشخص از حریم هوایی نشان می‌دهد.

آغاز پرواز پهپادهای آمریکایی از ترکیه

پنتاگون اعلام کرده است که آمریکا پرواز هواپیماهای بدون سرنشین نظامی خود از یک پایگاه هوایی ترکیه را آغاز کرده است.

سقوط پهپاد جاسوسی اسرائیل در لبنان

فرماندهی ارتش لبنان از سقوط يك فروند پهپاد جاسوسی ارتش اسرائيل در بندر طرابلس در شمال لبنان خبر داد.

جولان پهپاد حماس بر فراز شهرک صهیونیستی

یک پایگاه صهیونیستی ادعا کرد چند پهپاد از نوار غزه در آسمان جنوب اراضی اشغالی 48 جولان داده‌اند و سالم به پایگاه‌هایشان بازگشته‌اند.

پهپادها جایگزین پیک موتوری می شوند

سازمان حمل و نقل هوایی بریتانیا اعلام کرد که تاکنون ۴۸۳ شرکت تجاری مجوز لازم برای استفاده از هواپیماهای کوچک بدون سرنشین را دارند. این پهپادهای کوچک که با دستگاه های کنترل از راه دور حرکت می‌کنند باید وزنی کمتر از ۲۰ کیلوگرم داشته باشند.

برد پهپادهای ایرانی به ۳ هزار کیلومتر رسید

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز با ساخت انواع پهپاد با تنوع ماموریتی مختلف شعاع عملیاتی آنها تا ۳ هزار کیلومتر افزایش یافته که این مسئله یک خودکفایی بزرگ در صنعت دفاعی محسوب می‌شود.

پایش مرزهای شرقی با پهپاد

فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی گفت: برای پایش مرزها در مرزهای شرقی از پهپاد استفاده می‌کنیم و ارتقای امنیت در مرزهای شرقی یکی از مأموریت‌های ذاتی و اصلی هوا ناجا است.

پرواز شبانه‌روزی پهپادهای سپاه در کشور

فرمانده نیروی زمینی سپاه از ساخت یک پهپاد رزمی جدید توسط جهاد خودکفایی این نیرو خبر داد.

سقوط پهپاد اسرائیلی در نزدیکی فرودگاه بغداد

یک پهپاد اسرائیلی از نوع هرمس امروز در نزدیکی فرودگاه بغداد سقوط کرد.