فرصتی برای «شل دینی» یا مهلتی برای انقلاب معیشتی

انقلاب در حجاب و رنگ از آن حرف‌هایی است که هرچند در میان دغدغه عمیق مردم برای بهبود شرایط اقتصادی و انتظار بی‌صبرانه آن‌ها برای تحقق وعده‌های دولت که بهبود معیشت نیز جزئی از آن‌ها است، گم می‌شود اما دغدغه این روزهای کسانی است بیشترین دلواپسی آن‌ها مثلا رفع فیلتر فیس بوک است!

جولان بدحجابی در فضای سهل‌انگاری

گسترش حجاب و عفاف در جامعه نه تنها به تقویت بنیان خانواده و رواج ارزش‌های الهی کمک می‌کند بلکه می‌تواند در برقراری و ایجاد امنیت همه جانبه در جامعه و پاک سازی آن از لوث هرگونه مفاسد اجتماعی مؤثر واقع شود.

چادرهایی برای مد نه حجاب!

بیشتر چادرهایی که در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن ارائه می‌شود بر اساس مد طراحی شده‌اند و سنخیتی با حجاب و پوشش اسلامی ندارند.

اجرای طرح خوش‌حجابی در کشور

مدیر مرکز حجاب ریحانةالنبی(س) کشور، گفت: اسلام‌ستیزی نتیجه هراس دشمن از جهانی شدن دین اسلام است.

ما را به خاطر حجابمان تشویق می‌کردند

بازیکن خراسانی تیم ملی جوانان والیبال بانوان گفت: در مسابقات آسیایی تایلند تماشاگران خارجی حاضر در سالن ما را به خاطر حضور با حجاب در میدان مسابقه به شدت تشویق می کردند.

چادر تنها در بعضی مدارس اجباریست

حسین حجبری معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش خبر اجباری شدن چادر در دبیرستان های استان زنجان را تکذیب کرد٬ ولی در ادمه گفت: در برخی دبیرستان های دخترانه بر اساس توافق با والدین دانش آموزان پوشش چادر اجباری است.

انقلاب به رسانه‌های مصر رسید+عکس

برای نخستین بار بعد از چهار دهه، دیروز در بخش اخبار نیمروزی در تلویزیون مصر، یک مجری زن محجبه، در مقابل دوربین ظاهر شد.

رعایت حجاب در جزیره برهنه‌ها هم واجب است

این‌که وضع خانواده، مدرسه و رسانه در جامعه‌ای به نحوی باشد که عمل به تکلیفی (مثل حجاب) دشوار شده باشد این موضوع رافع مسئولیت فردی نیست. در فرهنگ دینی غلط بودن یک فعل معمولا به خود آن فعل بر می‌گردد نه در نسبت آن فعل با محیط، مگر اینکه وضع محیط در نفس آن فعل شرط شده باشد (مثل امر به معروف و نهی از منکر، اما در مورد حجاب اینگونه نیست، رعایت حجاب برای مسلمان در جزیره برهنه‌ها هم واجب است).

لذت عفاف را به خوبی نچشیده‌ایم

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که در کشور حضرت ولی عصر(عج) وضع حجاب رضایت بخش نیست، گفت: دلیل این وضع این است، چون لذت عفت را هنوز به خوبی نچشیده ایم.

رئيس نمايشگاه کتاب: نمايشگاه محل پز بدحجابي نيست

معتقدم نمايشگاه‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه صرفا يك آوردگاه فرهنگي باشد نمايشگاه محل پز بدحجابي نيست، تعداد معدودي از بازديد كنندگان با حجاب بد در نمايشگاه حاضر شدند از اين امر راضي نيستيم البته غرفه‌داران و متصديان غرفه نسبت به گذشته مراعات بيشتري را مي‌كنند اما باز هم بي‌نياز از تذكر نيستند البته برخي از بازديد كنندگان از روي ناآگاهي و براي تفريح به نمايشگاه مي‌آيند اما نمايشگاه صرفا براي تفريح نيست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.