علت ایجاد توسعه پایدار فرهنگ است نه نفت

پروفسور باقر ساروخانی گفت: پول تولید توسعه پایدار نمی‌کند، نفت نیست که توسعه ایجاد می‌کند، این فرهنگ است که موجب توسعه می‌شود. البته دقت کنید که رشد را از توسعه جدا کنیم.

«بازی» چگونه جدی شد؟

مروری بر رشد صنعت بازی در سه دهه گذشته این پرسش را برای کارشناسان مطرح می‌کند که آیا صنعت پولساز بازی می‌تواند برای همیشه در صدر پولسازترین صنعت‌های پرطرفدار در جهان باقی بماند.

به بهانه ورود جب بوش به انتخابات آمریکا

اعلامیه «جب بوش» برای پیوستن به جمع رقبای جمهوریخواه در انتخابات درون حزبی آمریکا و حضور افرادی مانند «هیلاری کلینتون» در جبهه دموکرات‌ها، بار دیگر این نکته را به ذهن می آورد که این پول است که نقش اصلی را بازی می‌کند

عکس: سردر دانشگاه‌تهران روی پنج‌هزار تومانی

در مراسمی با حضور رئیس کل و قائم مقام بانک مرکزی، چند تن از وزراء از جمله طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران و جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی از طرح جدید اسکناس پنجاه هزار ریالی با موضوع سر در دانشگاه تهران رونمایی شد.     در طراحی این […]

رضا رشیدپور فقط «پول» را می‌بیند

جواد یحیوی گفت: موضع‌گیری فرهنگی،‌ اجتماعی، فکری رشیدپور را درک نمی‌کنم. من می‌توانم این قضاوت را داشته باشم که رضا پول‌ دوست دارد، هر جا پول بدهند آنجا می‌رود، کار می‌کند.

۵ نکته مهم برای خریداران خودرو

افراد بسیاری هستند که به دلایل متعدد، خودرو دست دوم می‌خرند اما برخی سهل‌انگاری‌ها در خرید وسیله نقلیه مرتکب می‌شوند که خریدشان را گران می‌کند و از ارزشش می‌کاهد. در ادامه، ۵ اشتباه آن‌ها را بخوانید تا با دانستن این نکات طلایی، به عاقبت آن‌ها گرفتار نشده باشید.

تب تازه به دوران رسيدگی

اينگونه افراد تحت‌تاثير چنين انديشه‌هايي تلاش مي‌كنند با اخذ انواع وام‌ها، كسب درآمدهاي نامشروع و تلاش‌هاي بي‌وقفه براي فريب ديگران، طبقه اجتماعي خود را در افكار عمومي دگرگون ساخته و با توجه ديگران به خود مورد تكريم قرار گيرند.

نظام بانکی ایران شبیه «پادشاه لخت» است

بانک در يک تعريف درست جايي است که سپرده هاي مردم را جمع آوري مي کند و کارمزد اندکي برمي دارد و سپرده هاي مردم را به توليد تزريق مي کند و باعث ايجاد توليد و اشتغال مي شود و اين به استقلال اقتصادي ختم مي شود اما در تعريف سرمايه دارانه آ ن به دنبال سود بيشتراست به روش هاي مختلف تلاش مي کند که اين پول به توليد نرود چون در کشور ما سود توليد در مقابل دلالي کمتر است

پول‌های آزادشده توافق ژنو قابل توجه نیست

معاون اقتصادی وزارت اقتصاد با بیان اینکه پول‌های آزادشده توافقات قابل توجه نیست، گفت: تلاش می‌شود سرمایه‌گذاری خارجی افزایش یابد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.