جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

سبزی استخوانها را محکم می‌کند

مصرف منظم سبزیجات و میوه‌ها برای تراکم استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان مفید هستند.

نوشابه عامل پوکی استخوان

مشاوران سلامت امروز در پاسخ به پرسش‌های شهروندان از نوشابه به عنوان عامل پوکی استخوان نام بردند و اقدامات لازم در زمان خونریزی بینی و تشنج کودکان هنگام غذا خوردن را تشریح و غذاهای مخصوص زمستان را نام بردند.

کشمش بخورید تا جوان بمانید

این روزها بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند به جای استفاده از قند و شکر در کنار دمنوش‌هایی مانند چای یا سایر نوشیدنی‌های دارای کافئین از دیگر محصولاتی استفاده کنند که هم طعم شیرینی دارند و هم برای بدن مفید هستند.

سن پوکی استخوان به کمتر از ۳۰سال می‌رسد

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت: سن پوکی استخوان در کشور ایران به دلیل کمبود کلسیم در حال رسیدن به پایین‌تر از ۳۰ سال است.

استخوان ايراني‌ها زودتر پوك مي‌شود

متاسفانه هر روز با بيماراني مواجه هستيم كه به علت پوكي استخوان، دچار عوارض و دردهاي مختلف شده‌اند. شيوع اين بيماري با افزايش سن بيشتر مي‌شود تا آنجا كه تقريبا مي‌توان گفت تمام افراد بالاي 80 سال به اين درد مبتلا هستند. ضمن اين‌كه بر اساس گزارش سازمان جهاني بهداشت، زنان پنج برابر مردان به اين بيماري دچار مي‌شوند.

نوشیدن چای از آب بهتر است

به گفته پژوهشگران، گياه چاي در پيشگيري از بسياري از بيماري ها مانند پوکي استخوان موثر است و باعث افزايش تراکم استخواني و جلوگيري از شکستگي هاي استخواني در سالمندان مي شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.