سنگ‌اندازی پژو در داخلی‌سازی قطعات

بازگشت پژو به ایران در شرایطی مطرح است که حضور ۲۳ ساله این شرکت فرانسوی در ایران با سنگ‌اندازی برای داخلی سازی قطعات، وابستگی به واردات ساده‌ترین قطعات و حتی مواد اولیه پیچ و مهره، ثبت طراحی ایرانی به نام فرانسوی‌ها و زیان هنگفت صادرات همراه بوده است.

بازار ایران مفت چنگ پژو شد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: شرکت پژوی فرانسه بدون داشتن یک دفتر و یک ریال سرمایه‌گذاری سهم خود را از بازار ایران به دست آورد و باید گفت که با وضعیت فعلی نمی‌توان ‌آینده روشنی را برای صنعت خودروسازی کشور متصور بود.

«خودرو» ارزان نمی‌شود

ركود براي خودروسازان مطرح نيست. بازار خودرو براي نمايشگاه‌داران كساد است. خودروساز هر چه تولید مي‌کند را سريع مي‌برند. کدام کسادی؟ خود من که اصلا کاره‌ای نیستم هر روز مراجعانی دارم که می‌گویند فلانی سفارش ما را بکن خودرویمان را تحویل بگیریم. خودروسازان برای فروش خودرو‌هایشان با مشکلی روبه‌رو نیستند.

مردم گفتند: پژو و رنو را به ایران راه ندهید

در اين برنامه سوال نظرسنجي به اين شرح مطرح شده بود: به نظر شما خودروسازان کشور در همکاري هاي بين المللي پس از تحريم، کدام راه را انتخاب کنند؟ 1- تمديد همکاري با خودروسازان فرانسوي، 2- همکاري با ديگر خودروسازان معتبر بين المللي. بر اين اساس، 90 درصد (بيش از 170 هزار نفر) شرکت کنندگان در اين نظر سنجي خواستار قطع همکاري ايران با خودروسازان فرانسوي شدند.

استقبال خودروسازان فرانسه از توافق هسته‌ای

بر اساس این گزارش شرکت خودروسازی پژو در سال 2011 یعنی پیش از اجرای تحریم‌ها 458 هزار دستگاه از محصولات خود را در بازار ایران به فروش رسانده بود. ایران در آن سال دومین بازار بزرگ پژو در جهان پس از فرانسه شناخته شد.

پراید 13 میلیون می‌شود؟

مروز شورای رقابت بر اساس آمار بانک مرکزی میزان تورم بخشی خودروهای تولید داخل را اعلام کرد که با استفاده از آنها می‌توان به قیمت مجاز خودروها دست پیدا کرد.

پراید رسما 16 میلیون 750 هزارتومان شد

در پی مصوبه دولت برای قیمت‌گذاری جدید خودروها، فهرست قیمت‌ها با تأیید سازمان حمایت اعلام شد که در آن، قیمت پژو ۴۰۵ معادل ۲۳ میلیون تومان، پژو پارس سال ۳۰ میلیون تومان و پراید ۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

کاريکاتور: پژو قبل از تحریم؛ پژو بعد از تحریم

کمپانی پژو فرانسه پس از تحریم ایران به دلیل از دست دادن یک بازار بزرگ با ضرر هنگفتی مواجه شد و مجبور به تعطیلی برخی واحدهایش و اخراج بسیاری از کارکنان و کارگرانش شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.