یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

چرا پیامبر خون قاتل حضرت حمزه را هدر خواند؟

حجت الاسلام شریعت زاده می‌گوید: اشک ریختن پیغمبر اکرم (ص) بر پیکر حضرت حمزه(ع) به دلیل هتک حرمت مومن و مدافع دین خدا بود.

اثرات افطار با آب ولرم از زبان پیامبر

پیامبر اکرم (ص) با شیرینی و حلوا افطار می‌کرد و اگر آن را نمی‌یافت با آب ولرم افطار می‌کرد و می‌فرمود: آن باعث پاکیزگی کبد و معده است و دهان را خوشبو می‌کند، ریشه دندان و دید چشم را تقویت می‌کند.

هویت و اهداف شکل‌گیری جریان تکفیری‌ها

یکی از مراجع تقلید گفت: بدون تردید جریان تکفیری آمده است که حاشیه امنی برای اسرائیل درست کند، مسلمانان باید امروز آماده باشند که مسجدالاقصی صدمه و خدشه نبیند.

روایت حسینی از سلوک اجتماعی پیامبر (ص)

تازه‌ترین اثر سید مجتبی حسینی با عنوان «سلوک اجتماعی» از سوی انتشارات کتاب نیستان روانه بازار کتاب شد.

روایتی از دعای پیامبر (ص) در حق علامه مغنیه

علامه محمدتقی جعفری، داستانی از استجابت دعای پیامبر (ص) در حق علامه مغنیه در یکی از دیدارهایش با وی نقل می‌کند.

آیت الله سیستانی: توهین به صحابه و همسران پیامبر محکوم و خلاف سیره معصومین است

آیت الله العظمی سید علی سیستانی در پاسخ به استفتای یکی از مقلدان خود درباره اقدام گروهی از افراد در دشنام دادن به عمر بن خطاب و عایشه همسر پیامبر، این اقدام را «به شدت» محکوم کرد و آن را مخالف اخلاق و سیره اهل بیت (علیهم السلام) برشمرد.

تخریب محل ولادت پیامبر(ص) منتفی شد

در راستای طرح توسعه مسجدالحرام و تخریب آثار اسلامی اطراف حرم مکی و در پی اعتراض مردم و علمای عربستان تخریب محل ولادت پیامبر اکرم(ص) منتفی شد.

اما دخترم فاطمه

«مناقب سیدة النساء از لسان سید الانبیاء گلاب از گل است؛ و فضائل دختر از پدر شنیدن «من في البیت ادریٰ بما في البیت» است. فاطمه (س) را کسی بهتر از همه معرفی می‌کند که او در دامانش نشو و نما یافته و متخلّق به اخلاق اوست و همانگونه که او می‌خواسته بوده تا جایی که درباره‌اش «ام ابیها» و «فداها ابوها» فرموده است.»

مشارکت قطر در تولید فیلم «محمد(ص)» را نپذیرفتم

مجیدی با تاکید بر اینکه وجوه معرفتی و اخلاقی پیامبر(ص) هنوز ناشناخته است، ابراز داشت: این مصیبت‌های بشری حاصل از بی‌اخلاقی است که در نتیجه نبود معرفت به شخص پیامبر اکرم رقم خورده است.

مسجدالنبی در تراکم سوگ‌واژه‌های وداع

مسجد رسول خدا (یا مسجد نبوی یا مسجد النبی) مسجدی است در وسط مدینه که پیامبر اسلام پس از هجرت به این شهر آن را بنا فرمود. سپس در طول تاریخ بارها تجدید بنا شد و توسعه یافت. مرقد مطهر پیامبر در آنجا قرار دارد و نیز منبر و محراب و روضه شریف که در آنجا نماز می‌گزارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.