علامه مصباح یزدی: تکثر در مسائل فرعی قابل قبول است

آیت الله مصباح یزدی گفت: بزرگترین نعمت اجتماعی که خدا در این قرن به ما داد وجود امام بود. اگر امام را تحریف کردیم یعنی دارویی را به سم مبدل کرده ایم که نتیجه آن به جای بهبود، مرگ خواهد بود.

شهره آغداشلو معتاد و قماربازم کرد

سعید کنگرانی گفت:«در امتداد شب» برایم دار مکافات شد. یکی از دلایل اوج گرفتن شهرتم در جامعه، این فیلم و سریال دایی جان ناپلئون بود، در حالی‌که آن همه فیلم خوب کار کرده بودم و اساساً جبهه فکری‌ام آن تیپ فیلم‌ها بود و همیشه متن و کارگردان برایم مهم بودند.

توزیع شماره هشتم «عصراندیشه» از فردا

شماره جدید عصر اندیشه با گفتگوهایی با آیت‌الله مصباح یزدی، پرفسور کریستین یحیی بونو، طارق رمضان، محسن الویری و مناظره منتشر نشده بهاالدین خرمشاهی و عبدالکریم سروش با آثاری از حسن رحیم‌پورازغدی آمده است

آینده ایران: رفراندوم یا انقلاب؟

عصر اندیشه در بخش «شطرنج اندیشه‌ها» متن کامل میزگرد منتشر نشده سعید حجاریان، ناصر هادیان، حسین بشیریه، محمدرضا تاجیک، مسعود پدرام، دکتر محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد امجد، سهراب رزاقی و… درباره «عملیات توسعه سیاسی» را پس از 15 سال برای اولین بار در 16 صفحه به چاپ رسانده که عقبه تئوریک ایده رفراندوم در آن بررسی شده است.

کدام دولتمرد با «تشیع انگلیسی» مبارزه کرد؟

«تشیع انگلیسی» از قرن ۱۹ میلادی در بحبوحه ساخت‌یابی اجتماعی و تکوین فقه سیاسی شیعه ظهور کرد تا سرچشمه‌های اقتدار اسلام ناب را بخشکاند.

چه کسی می‌تواند مبارزه کند؟

با این وصف، زمین بازی به هم خورد. با آغاز دهه 1390 دو قطب از سازمان‌های تکفیری شبه‌شیعی و شبه‌سنی یعنی «تشیع انگلیسی» و «مدرنتیه داعشی» به مثابه شعب جدید «اسلام سرمایه‌داری» به صف نخست این کارزار آمدند. تصویر مسلمانان احمقی که به روایت «مایکل برانت» قرار بود از ایران به جهان مخابره شود، اکنون از لندن برای دنیا پخش می‌شود.

بسیج دانشجویی هم از حضور در برنامه روحانی انصراف داد

ما به احترام جمهوریت نظام و رئیس جمهور قانونی کشورمان علیرغم اینکه دوستانمان اطلاع داده بودند که سخنرانی ما زینت المجلس خواهد بود،‌ آمادگی خود را برای سخنرانی در حضور رئیس جمهور اعلام کردیم. اما شب گذشته به یکباره زمان سخنرانی ما را کاهش دادند که این بی‌احترامی به جامعه دانشگاهی است. بر همین اساس شورای بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به این نتیجه رسید که در یک فرصت مناسب‌تر نقطه نظراتمان را به ایشان بیان کنیم.

با یک جریان مافیای ترجمه در ایران مواجیهم

امروز در دانشگاه های ما تاریخ ایران به روایت جیمز بیلد انگلیسی تدریس می شود. نظریه های انقلاب اسلامی ایران به روایت خانم نیلی کدی و… تدریس می شود. خیلی عجیب است که انقلابی را ملت ایران انجام داده است و امروز بچه های همان ملت در دانشگاه باید ببینید خانم استاد دانشگاه آمریکا درباره انقلابی که پدر و مادر آنها انجام داده اند چه گفته است؟

«عصر اندیشه» در جمع مجلات علوم انسانی

«عصر اندیشه» شامل 5 بخش «تاریخ سری»، «فستیوال مولف»، «جهان علوم انسانی»، «کتاب نقد» و «هنرنامه» و دارای 2 روی جلد فارسی و انگلیسی است و مطالب برگزیده خود را نیز در 7 صفحه به زبان انگلیسی به چاپ رسانده است.

شریعتمداری: نظرسنجي ملاك انتخاب اصلح نيست

احدي نبايد به كسي كوركورانه رأي دهد و اگر در صلاحيت شخصي تمام افراد و گروهها نظرموافق داشتند، ولي رأي دهنده تشخيصش برخلاف آنها بود، تبعيت از آنها صحيح نيست. (امام خميني)

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.