اقتصاد با برجام و برداشتن تحریم هم رشد نمی‌کند/ مونتاژ خودرو به اشتباه توسعه صنعتی نام گرفت

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه «ترویج تفکر جهادی» در تحلیل مسائل و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ضروریست گفت : مونتاژ و واردات خودروی خارجی به اشتباه به عنوان توسعه صنعتی قلمداد شد.

آیا رسیدن به رتبه دوم اقتصادی جهان توهم است؟

در صورت ایجاد تغییراتی اساسی در روند پیشرفت اقتصادی کشور، ایران این ظرفیت را دارد تا بهره برداری صحیح از بخش های کشاورزی، نفت و گاز، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد خدمات، در افق 2050 با دست یافتن به رقم 43 هزار میلیارد دلار تولید، در جایگاه دوم جهان قرار گیرد

پنجمین «مثبت و منفی پنج» شبکه پنج

پنجمین برنامه تلویزیونی «مثبت و منفی پنج» با اجرای محمد سلوکی و با محوریت پیشرفت، جمعه ۱۶ مردادماه با بررسی وضعیت فرهنگی،کشاورزی و صنعت و معدن استان آذربایجان غربی بصورت زنده ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه پنج سیما خواهد رفت.

علی کشوری

تلاقی گفتمان الگوی پیشرفت اسلامی و برنامه ریزی

سال 1394 مهمترین سال تاریخ برنامه ریزی کشور از ابتدای امر تا کنون محسوب می شود. گسترش همزبانی- میان دولت و ملت- در بررسی این مسائل می تواند زمینه ی عدم تکرار اشتباهات دولت سازندگی، دولت اصلاحات ودولت عدالت[ را در حوزه برنامه ریزی کلان کشور فراهم آورد.

عدالت، معنویت و مقاومت نتیجه پیشرفت درون‌زا

پیشرفت درون‌زا که خط فکری حضرت امام و رهبر بزرگوار انقلاب است، به معنای انزوای جهانی نیست، ما با کسی دعوا نداریم و به توصیه قرآن با همه رابطه دوستانه داریم تا حدی که از موضع برابر باشد نه «ارباب ـ رعیتی»، تجارت جهانی را قبول داریم ولی نه اینکه در دل یک کمپانی صهیونیستی باشیم. پیشرفت درون‌زا توأم با استقلال و عزت است. می‌شود؛ ممکن است؛ محال نیست. هزینه می‌خواهد اما تقدیر ما را تغییر خواهد داد و ملت ما را از یک ملت درجه 3 و 4 تبدیل خواهد کرد به یک ملت درجه یک و این خودش شروع یک تمدن اسلامی جدید است.

محیط‌زیست مدیریت می‌خواهد نه مدیریت بحران!

مسئولین ما تمایل برای مدیریت بحران در محیط‌زیست دارند تا مدیریت آن! منابع طبیعی و نیروی انسانی کشور ما نوید آینده روشن و بالنده را می‌دهد به‌شرط غنیمت شمردن فرصت با مدیریت صحیح. مسائلی محیط‌زیستی نظیر هوا، خاک و آب اگر با برنامه‌ریزی مدیریت شود نوبت به این بحران‌ها نمی‌رسد.

بررسی الگوی پیشرفت‌اسلامی در رادیو

حجت الاسلام و المسلمین علی کشوری در این برنامه به بررسی موضوعاتی همچون معنا و مفهوم الگوی اسلامی،شاخصه های هویت انقلاب اسلامی، ویژگی های انسان رشد یافته و نقش رسانه ها در الگوی پیشرفت اسلامی می پردازد.

رشد اقتصادی نیازمند افزایش جمعیت

از دیدگاه علم اقتصاد، رشد اقتصادی در سایه کار و کوشش آحاد انسانی یک جامعه معنا و مفهوم می‌یابد. اگر در گذشته تنها بر سرمایه فیزیکی به عنوان عامل اصلی رشد اقتصادی تأکید می‌شد، امروز با به حاشیه رفتن این عامل، سرمایه‌های نوینی همچون سرمایه انسانی، سرمایه اجتماعی و نهادهای اقتصادی در مرکز توجه اقتصاددانان جهان قرار گرفته‌اند.

لزوم توجه به نقشه‌راه در برنامه توسعه

بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مورد ضرورت طراحی و تدوین برنامه ششم بر اساس الگوی اسلامی ایرانی- پیشرفت مطالبی را با ریاست محترم جمهور در میان گذاشتند.

ظرفیت‌های اردوی‌جهادی برای پیشرفت‌کشور

یک کارشناس مسائل اقتصاد مقاومتی در همایش رسم هجرت بسیج دانشجویی یزد به بررسی و تحلیل نقش تشکل‌های دانشجویی و ارائه مدل مطالبه‌گری در تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت.

اخرین اخبار
پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.