یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

سیاست صنعتی از نگاه کاندیداهای۹۲

پس از روی کارآمدن دولت نهم و دهم این دولت با هدف اصلاح رویکردهای گذشته در این حوزه تدوین سند برنامه‌ای جدید را برای صنعت کشور در دستور کار قرار داد. اما علی رغم این تلاش‌ها به دلایل وجود برخی مشکلات کلیدی که در شرح مسئله به آن پرداخته‌ایم؛ عملاً به نتیجه مطلوبی دست نیازیده‌ایم.

چاره‌ای برای صنعت کاریکاتوری

.توسعه صنایع مختلف کشور شکلی کاریکاتوری به خود گرفته است. علی رغم سرمایه‌گذاری‌های متعدد در توسعه صنایع هنوز در کالاهای استراتژیکی همچون فولاد، قطعات خودرو، خوراک دام، برنج و امثال آن به خارج وابسته هستیم. زنجیره‌های پایین دستی بسیاری از تولیدات صادراتی کشور از جمله میگو، زعفران، پسته، نفت و گاز و سنگ معدن و امثال آن شکل نگرفته است و خام فروشی این محصولات ادامه دارد.

کالای دنیای مدرن: فوتبال

شباهت ساز و کارهاي ورزش مدرن باساز و کارهاي جهان مدرن ، بيش از شباهت ساز و کارها و کارکردهاي ورزش سنتي و ورزش مدرن است. يکي از مهمترين لوازم جهان مدرن که از پيامدهاي سلطه ي عقلانيت ابزاري است ، تلاش براي ” کالايي کردن” همه چيز است . در اين جهان همانطور که ” اثر” فرهنگي به ” کالا”ي فرهنگي تبديل مي شود ، ورزش هم از فعاليت به کالا تبديل مي شود و از صورت فعاليتي که صرفا در جهت گسترش ظرفيتهاي خلاقانه انسان عمل مي کند، خارج مي گردد.

«الزامات پیشرفت صنعتی از نگاه رهبر انقلاب اسلامی» منتشر شد

«الزامات پیشرفت صنعتی از نگاه رهبر انقلاب اسلامی» توسط دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) منتشر شد.
این اثر در قالب نموداری و از میان سخنان ایشان در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای صنعت خودروسازی تنظیم شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.