گره روسری هایی که شل شد! +عکس

یکی از جاسوسان کاخ سفید در گزارش خود نوشته است: ما موفق شدیم چادر مشکی زن ایرانی را به چادر توری و گلدار تبدیل کنیم چادر را هم به مانتو و و مانتوهای بلند را به مانتوهای رنگین تنگ و خیلی کوتاه.

چادر مشکی را دریابید

سالانه ۸۰ میلیون متر پارچه چادر مشکی در ایران مصرف می‌شود که عمده تولید کننده این محصول در جهان سوئیس، ژاپن و کره هستند!

پوشش‌چادر زنان‌زندانی و زیر سؤال بردن ارزش‌ها

یک کارشناس امور زنان با انتقاد از استفاده چادر برای زنان زندانی گفت: چادر در جامعه ما یک ارزش اسلامی محسوب می‌شود و ملبس شدن زنان زندانی به چادر زیر سؤال بردن ارزش لباس حضرت زهرا(س) است.

واردات 100میلیون دلاری چادرمشکی

وعده‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره حمایت ویژه از تولیدکنندگان داخلی پارچه چادر مشکی در حالی همچنان ادامه دارد که طبق برخی آمارها در حال حاضر سالانه بیش از 100 میلیون دلار از این محصول به صورت رسمی وارد کشور می‌شود و آمار واردات غیررسمی و قاچاق نیز زیاد برآورد می‌شود.

چرا در ایران چادر مشکی تولید نمی‌شود‬؟

دبیر انجمن صنایع نساجی با اشاره به ۴ عامل موثر در عدم تولید پارچه چادر مشکی در کشور، گفت: با توجه به واردات ارزان و سهل و ساده، اگر دولت امروز هم تسهیلات ویژه‌ای برای تولید این پارچه در نظر نگیرد، تولید داخلی مقرون به صرفه نیست.

هزینه های ریالی چادری بودن

یک بانوی چادری به ازای چادری بودنش در طول یک سال به طور میانگین متحمّل پرداخت هزینه ای در حدود 800 هزار الی یک میلیون تومان میگردد؛ و این در حالی است که اگر چادرش را کنار بگذارد و با مانتوهائی که فاقد معیارهای حجاب اسلامی هستند پا در محیط اجتماعی بگذارد این هزینه به مراتب کمتر از هزینه ی چادری بودنش خواهد شد.

سایه مافیای واردات بر سر «چادر مشکی»

ایران با مصرف ۴۰ میلیون متر پارچه چادر مشکی در سال، بزرگ‌ترین مصرف کننده این پارچه در جهان است اما به جای آنکه کشور صادرکننده آن هم باشد سالانه دست کم ۲۰ هزار تن از این پارچه، معادل ۹۸ میلیون دلار را وارد می‌کند.

چرا تکنولوژی تولید پارچه چادر مشکی نداریم

مسئول خانه حجاب صدف با بیان اینکه دست‌هایی هست که جلوی تولید پارچه چادری مرغوب ایرانی، را می‌گیرد گفت: ما که انرژی هسته‌ای داریم هنوز نتوانسته‌ایم به تکنولوژی تولید پارچه چادر مشکی مرغوب برسیم.

تولید٬ قربانی رانت واردات

دبیر انجمن صنایع نساجی با تشریح دلایل واردات چادرمشکی به ایران به عنوان بزرگترین بازار مصرف کننده این محصول، گفت: سود واردات این پارچه مانع از تولید آن در کشور شده و در حال حاضر ۹۵درصد نیاز بازار از طریق واردات تأمین می‌شود.

واردات چادر مشکی چقدر می‌صرفد؟

از ابتدای سال گذشته تا پایان تیرماه امسال ۲۵ هزار تن پارچه از نوع پارچه چادری وارد کشور شده است که ۲۰ هزار تن آن مربوط به سال گذشته و ۵ هزار تن نیز مربوط به چهارماه ابتدایی امسال است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.