54 چاه‌ نفتی ایران همچنان فعال

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، 54 چاه نفتی ایران همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند در حالی‌ که در ماه ژانویه 208 حلقه چاه نفتی ارمنستان و 199 حلقه چاه نفتی آمریکا، دو مالک بیشترین تعداد چاه فعال در جهان، از فعالیت خارج شده‌اند.

کشف چاه نفت در فرودگاه اهواز

در جریان مذاکرات بنا شد وزارت نفت که نسبت به ساخت یک فرودگاه جدید در اهواز اقدام کند و به محض آماده شدن آن شرکت فرودگاه‌ها محل فعلی فرودگاه اهواز را به این وزارتخانه تحویل دهد.

عکس: نخستین چاه نفت در ایران

عکس مربوط به حدود سال ۱۲۶۸ شمسی و احتمالاً متعلق به موزه تاریخ آمستردام است. این عکس اولین چاه نفت ایران در دالکی بوشهر و کارگران آن را نشان می‌دهد:

چوب حراج به چاه‌ نفت عرب‌ها خورد

پس از شکست طرح اعراب برای افزایش تولید نفت و کاهش بهای جهانی طلای سیاه، اخیرا برخی از کشورهای عربی به منظور کاهش درآمدهای نفتی ایران به‌ویژه در بازارهای آسیایی، فروش نفت با تخفیف‌های ویژه را در دستور کار قرار داده‌اند.

کشف لایه نفتی با ظرفیت دومیلیارد بشكه نفت در میدان گازی سردارجنگل

مدیرعامل شركت نفت خزر از كشف یك لایه نفتی با ظرفیت دومیلیارد بشكه نفت مرغوب بدون سولفید هیدروژن كه یك گاز سمی است، در میدان گازی رودسر در شرق استان گیلان خبر داد.

تصویر فتوشاپی؛ افتضاح جدید شرکت نفتی انگلیسی

افشای جعلی بودن تصاویر منتشر شده در وب‌سایت شرکت بریتیش پترولیوم که در آن کارشناسان این شرکت به سختی در حال کار بر روی بحران نشت نفت هستند، انتقادات فراوانی را برانگیخته است.

آتشی که قرار بود‌۶‌ماهه مهار شود‌/‌دو فیلم از لحظه انفجار و زمان اطفاء‌آتش

عملیات اطفاء با نصب دو دودکش در درون شیر فورانگیر چاه آغاز گردید که باعث شد ارتفاع شعله از سطح زمین افزایش یافته و فاصله خلاء حاصل میان ورودی چاه با آتش فرصتی برای عملیات و دسترسی به دهانه چاه (استینگر) ایجاد کند …

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.