چک‌های وعده‌دار!

حسین شریعتمداری معتقد است رأی بخشی از مردم به نامزدهای معرفی‌شده از سوی طیف مورد اشاره را تنها می‌توان در حد و اندازه «چک وعده‌دار» تلقی کرد زیرا مروری گذرا به این وعده‌ها، نشان می‌دهد بیشتر آنها از نوع «وعده‌های نسیه» است.

۵۵۰۰ نفر بخاطر «چک ضمانت» زندانی هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور با هشدار به آمار فزاینده محکومان مالی بویژه زندانیان چک های بانکی گفت: بیش از ۵۵۰۰ زندانی غیرعمد در کشور را این دسته از محکومان تشکیل می‌دهند.

سالانه ۷ میلیون چک برگشتی

دبیر کل بانک مرکزی با بیان اینکه با سامانه چکاوک دسته چک به منزل متقاضیان ارسال می‌شود، تعداد چک‌های برگشتی را سالانه ۵ تا ۷ میلیون برگه اعلام کرد و گفت: چک‌های بلامحل شناسایی می‌شوند.

خطر 12 ميليون چك برگشتی برای اقتصاد

در دي ماه امسال بانك مركزي آماري در مورد تعداد چك‌هاي برگشتي منتشر نكرده است. اما گزارش‌هاي بانك مركزي از تعداد چك‌هاي مبادله شده در هفت ماه نخست سال‌جاري نشان مي‌دهد كه نسبت به دوره مشابه سال قبل تعداد اين چك‌ها درحدود ۹ درصد كاهش يافته است.

چگونگی رفع سوء اثر از چک‌های برگشتی

بانک مرکزی تبلیغات مربوط به رفع سوءاثر از چک‌های برگشتی را غیر قانونی اعلام کرد.

وصول چک الکترونیکی می‌شود

در طرح استقرار نظام بانکداری الکترونیکی بانک مرکزی به دنبال استفاده از سیستمی است که طی آن گردش و وصول چک در بانک‌ها الکترونیکی می‌شود.

این هم نتیجه یک خبر ساختگی

مخالفان دولت چاوز با سوء استفاده از خبر ساختگی بازداشت رئیس کل سابق بانک مرکزی ایران در آلمان به اتهام همراه داشتن چک ۵۴ میلیون یورویی از طرف بانک دولتی ونزوئلا خواستار توضیح کاراکاس شدند.

راهکار جلوگیری از جعل چک اعلام شد

دبیر کل بانک مرکزی گفت:به دنبال آن هستیم که دسته چکی در اختیار مردم قرار دهیم که مردم بدون هیچ‌گونه ابزار بتوانند از اصالت چک مطمئن شوند.

دیگر چک برگشتی نخواهیم داشت!

کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به دنبال جمع آوری امضا برای طرحی است که بر اساس آن دیگر چک برگشتی نخواهیم داشت، طرحی که بیش از یک میلیون پرونده را از محاکم قضایی جمع خواهد کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.