گل اول ژاپن آخرش نشانه چی بود؟

مسابقه ایران و ژاپن که تمام شد، یک مسابقه دیگر شروع شد. اینکه درباره صحنه رها کردن توپ توسط ایرانیها و جدل کردنشان با داور که منجر به گل اول ژاپن شد، چه برداشت و تحلیل ذوقی بنویسیم. یکی نوشت وقتی مشغول مذاکره بودیم رقیب رفت گل زد. یکی دیگر نوشت این خلاصه فرهنگ ایرانی و ژاپنی است. ولی تیر خلاص را یک احمدی نژادی زد: در حالی که بازیکن ژاپن بدنبال ایفای نقش خودش است (تکلیف گرایی) بازیکنان ایران بازی را ول کرده‌اند ببینند نظر داور چیست (ولایتمداری بی‌موقع)!

چه کسی دستور کاهش بودجه نظامی را صادر کرد؟

کاهش بودجه نظامی کشور با الگوگیری ناقص از کشورهای مورد علاقه آیت الله هاشمی و در مقابل، افزایش بودجه نظامی کشورهای شرور منطقه، ابهامات جدی ای ایجاد کرده است.

بمباران اتمی در کتب درسی چگونه نقل می‌شود؟

آمریکایی‌ها بمباران هیروشیما را اخلاقی می‌دانند، اروپایی‌ها این تفکرات آمریکایی‌ها را شوکه‌کننده می‌دانند و ژاپنی‌ها درس‌هایی درباره بمب‌های اتمی می‌گذارنند.

خلبانی‎که‌مردم‌ هیروشیما را قتل‌‌عام‌ کرد +عکس

حمله اتمی به هیروشیما نخستین حمله اتمی در جهان بود. در سال 1945 «پاول تیبت» با بمب اتمی موسوم به «پسر کوچک» این شهر را نابود کرد. وی نه تنها هرگز ابراز پشیمانی نکرد بلکه برای چنین اقدامی مدال گرفت.

توقف احداث پایگاه نظامی آمریکا در اوکیناوا

سخنگوی کابینه ژاپن امروز سه شنبه تاکید کرد که توکیو عملیات احداث و تغییر مکان پایگاه نظامی آمریکا در جزیره اوکیناوا را به مدت ۳۰ روز متوقف خواهد کرد.

کتاب‌های کانون در نمایشگاه کتاب توکیو

کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو مورد توجه قرار گرفت.

ایجاد مراکز ویژه ترک اعتیاد به اینترنت در ژاپن

ژاپن مراکز ويژه ترک اعتياد به اينترنت ايجاد کرده است.

ورود رزمناو موشک‌انداز آمریکا به ژاپن

نخستین رزمناو موشک‌انداز آمریکا که مجهز به 9 سیستم رزمی (Aegis Baseline 9) امروز (پنج‌شنبه) وارد پایگاه نیروی دریایی این کشور در «یوکوسوکا» ژاپن شد.

روسای رسانه‌ای ژاپن احضار شدند

معاون یکی از قانونگذاران ژاپن گفت، حزب حاکم این کشور مقامات دو شبکه تلویزیونی مهم را برای حضور در جلسه پرسش و پاسخ درباره انتشار اخبار احضار می‌کند؛ اقدامی که به گفته منتقدان تلاش دولت ژاپن برای سرکوب انتقادات محسوب می‌شود.

معرفی ۲۰ قدرت اول اقتصادی دنیا

پایگاه خبری بلومبرگ، بیست اقتصاد برتر جهان تا سال ۲۰۳۰ میلادی را معرفی کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.