پاکستان حمله انتحاری کابل را محکوم کرد

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای حمله انتحاری عصر شنبه در کابل را محکوم نموده و با قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

انفجارهای کابل تحمیل نمایش قدرت طالبان

تحلیلگر مسائل سیاسی در برنامه تلویزیونی گفت با اعلام خبر مرگ ملاعمر، طالبان موج تازه‌ای از انفجارها را در افغانستان به ویژه کابل طراحی کرده و از این طریق قدرت عملیاتی و تاثیرگذاری امنیتی خود را به تصویر کشیده است.

برخی انفجار دیروز را حمله اتمی خواندند

شهروند کابلی درباره صدای مهیبی که در موقع انفجار روز گذشته ساکنان کابل را وحشت زده کرد، گفت: شدت انفجار به حدی بود که برخی دیگر فکر کردند، حمله اتمی بوده است.

«کابل» در اسارت خودروها +عکس

راه‌بندان خیابان‌های کابل از جمله چشم‌گیرترین چالش‌های زند‌گی در پایتخت افغانستان است و ساکنان این شهر در نقاط متعددی، از این معضل رنج می‌برند. در کابل به خصوص در ساعات اولیه صبح یا پایان کار ساعت اداری، راه‌بندان‌های چند ساعته رخ می‌دهد.

قطع موقتی فرکانس‌های کشور افغانستان

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: به‌ دنبال قطع یک‌ ساعته همه فرکانس‌های کشور افغانستان٬ مرکز کنترل فضای ایران در راستای تعهدات بین‌المللی٬ پروازهای خروجی به کشور افغانستان را با موفقیت سرویس داد.

تبلیغات برای جذب دانشجو در کابل+تصاویر

با نزدیک شدن به آغاز سال جدید که ترم‌های جدید دانشگاه‌ها در افغانستان آغاز می‌شود، اکثر دانشگاه‌های خصوصی اقدام به جذب دانشجو می‌کنند.

تصاویر: تبلیغات برای جذب دانشجو در کابل

با نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید، اکثر دانشگاه‌های خصوصی افغانستان با به راه انداختن تبلیغات گسترده اقدام به جذب دانشجو می‌کنند.

4000 ایرانی از انگلستان اخراج‌ می‌شوند

منابعی در وزارت خارجه انگلستان می گویند وزیر کشور، مسؤول تأخیر در بازگشایی سفارت‌های ایران و انگلستان است و اقدامات او می‌تواند مذاکرات حساس برای بازسازی روابط دو کشور را به مخاطره اندازد.

اعطای وزارت و ولایت به‌طالبان کذب‌محض است

چند روز اخیر بازار شایعات مبنی بر اینکه دولت کابل ۳ وزارت و ۳ ولایت به طالبان پیشنهاد کرده داغِ داغ بود اما کاخ ریاست جمهوری افغانستان این شایعات را کذب محض اعلام کرد.

داروی«سارک»برای ناامنی افغانستان چیست؟

رئیس جمهور افغانستان در حالی در آستانه سفر به «کاتماندو» پایتخت نپال جهت شرکت در اجلاس سارک است که توجه کشورهای منطقه به چالش‌های اساسی افغانستان یک از دلایل اصلی حضور وی در این اجلاس خواهد بود.