احتمال آمدن موگرینی بجای اشتون در مذاکرات

براساس گزارش رسانه‌ها، همزمان با تمدید مذاکرات سران اتحادیه اروپا درحال بحث برای کنار گذاشتن «کاترین اشتون» و جایگزین کردن «فدریکا موگرینی» در مذاکرات ایران و 5+1 هستند.

متن بیانیه مشترک ظریف و اشتون

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون هماهنگ کننده 1+5 در بیانیه مشترکی اعلام کردند که مفاد برنامه اقدام مشترک را تا نهم تیرماه 1394 تمدید می کنیم تا امکان مذاکرات بیشتر فراهم شود.

توافق هسته‌ای اثرات مثبتی خواهد داشت

وزیر خارجه فرانسه پس از پایان روز ماقبل نهایی مذاکرات هسته‌ای در شهر وین اتریش، گفت توافق هسته‌ای با ایران اثرات مثبتی داشته و اجازه رسیدن به صلح را می‌دهد.

تفاهم سیاسی یا تمدید توافقنامه ژنو!

آنچنان که دیپلمات‎های ایرانی پس از آخرین دیدار ظریف و کری بصورت غیر رسمی به خبرنگاران اعلام کرده‎اند، دو طرف بر سر آنچه که یک «تفاهم سیاسی» خوانده شده مشغول بحث و مذاکره هستند، عنوانی که با توجه به اظهارات پیشین دیپلمات‎های ایرانی بیشتر به نظر می‎رسد یک «واژه سازی» برای فرار از تمدید توافق فعلی ژنو باشد.

توافق صوری؛ جشن و سروری!

اگر روز سوم آذر به عنوان روز جشن هسته‌ای ایران و به رسمیت شناخته شدن صنعت هسته‌ای ما به مردم معرفی شود، مردم به راحتی آن را می‌پذیرند، استقبال می‌کنند و به خود می‌باورانند.

همه تلاش‌ها متمرکز بر تفاهم سیاسی

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای با بیان اینکه همه تلاش‌ها بر تفاهم سیاسی متمرکز است، تصریح کرد: یکشنبه شب تصمیم نهایی گرفته می‌شود.

انگلیس خواستار انعطاف در مذاکرات شد

وزیر امور خارجه انگلیس در حالی که تا ساعاتی دیگر با وزیر امور خارجه ایران در وین دیدار خواهد کرد، خواستار انعطاف بیشتر در مذاکرات هسته‌ای شد.

تحریم‌ها علیه ایران نتیجه‌ای دربرنداشته است

وزیر خارجه ایران در مسیر خود به سمت پایتخت عمان برای برگزاری گفت‌وگوهای هسته‌ای با گروه ۱+۵، به شبکه «پرس تی وی» گفت: تحریم‌ها علیه ایران بخشی از راه‌حل نیست و نتیجه‌ای در برنداشته است.

نتانیاهو:اجازه غنی‌سازی به ایران،اشتباه است

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی روز جمعه در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اینکه به ایران اجازه غنی‌سازی داده شود، اقدامی اشتباه است.

احتمال توافق هسته‌ای افزایش یافته‎است

یک منبع اسرائیلی به پایگاه خبری المانیتور گفته است که بر اساس ارزیابی تل‌آویو، احتمال حصول توافق هسته‌ای با ایران افزایش یافته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.