خانه‌نشینی، عاقبت فارغ‌التحصیلان پرادعا!

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان پس از سالها تحصیل خانه‌نشین می‌شوند، گفت: فرهنگ کار در کشور باید به گونه‌ای نهادینه شود که فرزندان از گفتن شغل پدران خود احساس خجالت نکنند.

16 دستور ویژه روحانی درباره اشتغال

رئیس جمهور در روز جهانی کارگر با حضور در جمع کارگران برخی دستورات و پیگیری های جدیدی را برای بهبود معیشت و زندگی کارگران مطرح کرد. پیگیری موضوع مسکن کارگران، تاکید بر وجود میلیون ها جوان آماده به کار، پیگیری امنیت شغلی کارگران، بهبود وضعیت بیمه، ایجاد پوشش جدید بیمه برای کارگران فصلی و ساختمانی […]

فقدان آموزش، سلامتی کارگران را تهدید می‌کند

علت برخی از حوادث و مشکلات ناشی از کار، مهارت پائین کارگران و استادکاران است/ کمبود مهارت کارگران و بنایان عمر ساختمان ها را به شدت کاهش داده است.

جهانگیری: بیکاری به درجه هشدار رسید

پس از رئیس جمهور، وزیر کار، وزیر اقتصاد، وزیر کشور و مشاور اقتصادی دولت، حالا نوبت به معاون اول رئیس جمهور رسید که از خطر بزرگ بیکاری در کشور سخن بگوید. جهانگیری با تاکید بر اینکه بیکاری در حال حاضر به درجه هشدار رسیده، نسبت به عملکرد عجولانه دولت سابق در اجرای طرح بنگاه های کوچک زودبازده انتقاد کرده و آن را دلیلی بر ایجاد مالیات معوق 80 هزارمیلیاردتومانی بانکی دانسته است.

کارگران کوره‌پزخانه‌ تا ۱۵ساعت هم كار می‌كنند

کارگرانی که بصورت خانوادگی با عناوین شغلی قالب دار، قالب کش، گل ساز و بار جمع کن که از استان‌های خراسان، کردستان و… به تهران کوچ می‌کنند تا به عنوان کارگر فصلی در کوره پزخانه‌ها مشغول شوند روزانه بیش از ۱۵ ساعت کار می‌کنند.

در اقتصادمقاومتی کارخانه‌ها باید 3 نوبت کارکنند

با اتکا به توانمندی‌ها، دانش، علم، ظرفیت‌ها و بینشی که در کشور وجود دارد باید از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را بکنیم.

فرهنگ مردم با وضع اقتصادی هماهنگ نیست

باید بدانیم که در کنار توسعه، افزایش درآمد و بهبود اوضاع اقتصادی رفتار اقتصادی‌مان نیز اصلاح شود. آمارهایی مثل مصرف انرژی و غذا در کشور به خوبی بیان کننده رفتار نادرست مردم است.

دستمزد کارگران هنوز با خط فقر فاصله دارد

اگر ماده 41 قانون کار و بندهای 1 و2 قانون رعایت می‌شد تعیین حداقل مزد کارگران بر مبنای نرخ واقعی تورم صورت می‌گرفت و سبد معیشت کارگران هم فاصله زیادی تا خط فقر و تورم نداشت.

هر متر پارچه چینی بیکاری یک کارگر ایرانی

تمام صنایع این مملکت یک طرف و صنعت نساجی طرف دیگر، هم اشتغالزایی بسیار بالایی دارد و هم ما خودمان تخصصش را داریم و از همه بالاتر اینکه مواد اولیه این صنعت پنبه است و پلی‌استر که پتروشیمی هم می‌تواند پلی‌استر موردنیاز را تامین کند.

کارگران و بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

رئیس جمهور در تلویزیون اعتراف کرده است که دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه ما بدهکار است و ظاهرا دولت به جای پرداخت این بدهی به کارگران، قصد تصرف سازمان تامین اجتماعی را دارد چون در این صورت دولت به خودش بدهکار می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.