کارآفرینی دل شیر می‎خواهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کسی‎که در حوزه اشتغال کار می‎کند به‎شدت تنها است.

کارآفرینی عامل اشتغال و ثروت‌آفرینی است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت:‌ کارآفرینی عامل اشتغال و ثروت‌آفرینی است.

وضعيت خودكشي‌هاي منجر به مرگ در ايران

زمانی که امید به زندگی صفر می‌شود، ترس دیگر معنا ندارد، قرص برنجی می‌خورد، ماشه ای را می‌کشد، خود را از بلندی پرت می‌کند و یا اینکه در یک اداره دولتی، خودکشی می‌کند.

اقتصاد‌مقاومتی وابستگی‌متقابل را دنبال می‌کند

ما باید خام‌فروشی نفت را متوقف کنیم چرا که خام فروشی هم در معادن و هم در منابع نفتی سبب هدر رفت و همچنین اتمام منابع می‌شود و اگراین اتمام منابع صورت بگیرد ما در زمینه سرمایه‌گذاری پایدار دچار مشکل‌های جدی خواهیم شد. بنابراین استفاده از منابع خدادادی باید در جهت تقویت بنیان‌های اقتصادی کشور باشد.

وقتی معلولیت پشت قاب شکوفه‌ها رنگ باخت

قانون مناسبی برای حمایت از معلولان وجود ندارد و اگر قانونی وجود دارد عملا اجرا نمی‌شود به طور مثال با وجود شعارهایی که داده می‌شود، سهمیه اشتغالی برای آنان در ادارات در نظر گرفته نمی‌شود و حتی سهمیه‌ای برای خرید ماشین مناسب برای معلولان وجود ندارد.

باید از رویکرد «اوضاع خراب است، کاری نمی‌شود کرد» پرهیز کنیم

نقش فساناظران، تحلیل‌گران، کارشناس‌ها بیشتر غیرمستقیم است اما به هیچ عنوان کم اهمیت نیست. این افراد در درجه اول باید از داشتن رویکرد «اوضاع خراب است، کاری نمی‌شود کرد» پرهیز کنند و سعی کنند با حفظ روحیه مثبت به ترویج فرهنگ نخبه‌گرایی، کار درست و دقیق، نگاه بلندنظرانه و عمیق به مسايل و پرهیز از سطحی‌نگری و راه‌حل‌های کوتاه مدت در جامعه بپردازند.