مراقب خودت باش!

به قول دکتر محسن الویری که در این سفر ما را همراهی می‌کرد: «درباره حاصلخیز بودن منطقه سیستان و بلوچستان بسیار شنیده بودم ولی گمان نمی‌بردم که در این دیار هنوز بذر مهر نکاشته می‌توان مهربانی درو کرد»

رفیق بلوچم تهران را ندیده است

کسی که کوچه پس‌کوچه‌های همه‌ی شهرهای بندری نصف دنیا را گز کرده بود، تهران را ندیده باشد؟ فکرم را خواند و دست‌م را گرفت و با دست دیگرش سپیدی پیراهن بلوچی‌ش را نشان‌م داد:
– با همین لباس همه‌جای عالم را گشته‌ام و هیچ‌کس از این لباس چیزی نگفته است… شنیده‌ام در تهران به این لباس حرمت نمی‌گذارند!

شیعه و سنی باید به مشترکات چنگ بزنند

ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩ ﺑﻪ ﻭﺣﺪﺕ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻬﻢ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺎ ﻗﻠﺒﺎ ﻭ ﻟﺴﺎﻧﺎً ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﻭﺣﺪﺕ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭﯼ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﻭ ﺑﺮ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﻭﺭ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﮐﻪ ﻋﺰﺕ، ﺣﺮﻣﺖ ﻭ ﺳﺮﺑﻠﻨﺪﯼ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﻭﺣﺪﺕ ﻭ ﯾﮑﭙﺎﺭﭼﮕﯽ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻟﻠﻪ ﺗﻌﺎﻟﯽ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﻫﺮ ﺩﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﺳﺘﺎﯼ ﺍﺗﺤﺎﺩ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺭﺍ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻫﺮ ﺩﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺻﺪﺩ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺗﻔﺮﻗﻪ ﺑﯿﻦ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺑﯿﺦ ﻭ ﺑﻦ ﺑﺮﮐﻨﺪ.

روایت‌هایی خواندنی از اهل سنت ایران

در کاروان برادری ده ها نفر از فرهیختگان و فعالان فرهنگی و دانشگاهی برای دیدار با مردم شیعه و سنی و بازدید از مناطق مختلف استان وارد سیستان و بلوچستان، گلستان و کردستان شدند. این سفرها با حاشیه‌نگاری و خاطره‌بازی‌های جالبی همراه بوده است.

وحدت، وظیفه دینی نه تاکتیک سیاسی

اعتراف می کنیم که هرچند در میان عالمان ما هستند کسانی که درک درستی از وحدت نداشته باشند و گمان برند که وحدت یک تاکتیک سیاسی است نه یک وظیفه دینی این را ما اعتراف می کنیم که عده ای این گونه می فهمند اما ما آمده ایم بگوییم ما وحدت را یک اصل اصیل دینی می دانیم و ما چون خودمان را پیرو اهل بیت می دانیم و چون اهل بیت خودشان این‌را به ما آموخته اند.

سنندج اولین مقصد کاروان سرزمین برادری

صبح امروز اولین گروه از اعضاء کاروان های سرزمین برادری عازم سنندج شدند.

کار در زمینه وحدت باید کار فرهنگی باشد

کارگردان مستند «روزهای زمستان» که در کاروان‌های «سرزمین برادری» حضور دارد، حضور هنرمندان در این کاروان را موجب توجه مردم به مسئله وحدت دانست و گفت: کار فرهنگی برای رسیدن به وحدت، وظیفه هنرمندان است.

طرح امیرخانی برای کاروان سرزمین برادری

رضا امیرخانی با نگارش جمله «گذر از پنج دری دل گیر به هشتی دل باز… بدا به حال خانه‌ای که پنج‌دری‌اش به کوچه راه داشته باشد اما به هشتی راه نداشته باشد» به شاخه سیستان و بلوچستان کاروان «سرزمین برادری» پیوست.

از اسلام‌هراسی زمینه‌ای برای وحدت ایجاد کنیم

رئیس خانه کاریکاتور ایران معقتد است: می‌خواهند با ایجاد این تصویر و نزاع‌های داخلی بین گروه‌های اسلامی مخاطبانشان را از اصل اسلام دور و منزجر کنند.

هنرمندان برجسته کشور مهمان اهل سنت می‌شوند

سید سلیم غفوری دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده گفت: چهره های برجسته علمی، هنری و ورزشی کشور در قالب کاروان های سرزمین برادری روزهای 29 بهمن الی 3 اسفندماه مهمان اهل سنت استان های «سیستان و بلوچستان»، «کردستان» و «گلستان» هستند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.