ساعت کار کافی‌نت‌های داعش اعلام شد

پس از ممنوعیت استفاده از اینترنت شخصی، گروه تروریستی داعش زمان استفاده از کافی‌نت در این شهر واقع در شرق سوریه را 8 ساعت تعیین کرده است. داعش اعلام کرده که استفاده از اینترنت در کافی نت ها فقط از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر مجاز می باشد و اعضای داعش نیز موظف به پیروی […]

همکاری کافی‌نت ایرانی با آژانس‌ امنیت‌ ملی‌ امریکا

تصویر کافی نت ایرانی در اسناد اسنودن هر چند کوچک است اما قابل تشخیص بوده و بهتر است به جای گنده گویی های بی سر وته مدیران امنیت اطلاعات (در بعد فنی و اجرایی) در 8 سال گذشته، راه چاره ای عاقلانه برای مبارزه با این نبرد فرسایشی سایبری اندیشیده شود تا خروجی هایی مانند کافی نت ها مانند قارچ از زمین سر بر نیاورند، هر چند این داستان مربوط به 2009 است و الان شاید متفاوت عمل کنند.

67 کافی‌نت متخلف در تهران پلمپ شد

در پی تخلفات متعدد و مکرر این واحدهای صنفی و تشکیل پرونده‌های گوناگون در پلیس فتا تهران و گزارش های مردمی در مورد سوءاستفاده این متخلفان در کافی نت های غیر مجاز،پلیس تهران ضمن اجرای طرح برخورد با کافی نت های غیر مجاز و متخلف از این صنوف بازدید کرد.

دستورالعمل جدید پلیس فتا به کافی‌نت‌داران

دفاتر خدمات اینترنت موظفند علاوه بر اطلاعات هویتی کاربران، سایر اطلاعات کاربری شامل روز و ساعت استفاده ،IP اختصاص یافته و فایل لاگ وب سایت‌ها و صفحات رویت شده را ثبت و حداقل تا شش ماه نگهداری کنند.