پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

خرید کالای خارجی خیانت است

سخنان طوفانی کارآفرینان نمونه کشور در برنامه پایش

جولان اجناس خارجی در یک فروشگاه زنجیره‌ای

چرا یک فروشگاه زنجیره ای وابسته به یک نهاد عمومی اقدام به خرید کلی و انبوه اجناس خارجی با بهانه ایجاد تنوع، جذب مشتری و بالا بردن سود خود با هزینه بیکاری کارگران و تعطیلی کارخانجات تولیدی میکند!؟

خط قرمز مصرف کالاهای داخلی و خارجی

نوشتار پیش رو، خلاصه‌ای از سومین جلسه از سلسله جلسات تبیین پیام‌های اقتصادی مقام معظم رهبری است که توسط دکتر پیغامی ارائه شده است. ایشان در این جلسه، به بررسی مفاهیم مصرف داخلی و خارجی و توضیح مطالبی دربارۀ آن‌ها می‌پردازند.

کالای بی‌کیفیت وارداتی در بازارتهران جاخوش کرد

بازار بزرگ تهران با عرضه گسترده کالاهای چینی، تایلندی و ترکی محلی برای جولان واردکنندگان شده است در حالی امکان تولید تمام محصولات مشابه خارجی در کشورمان وجود دارد؛ گزارش پیش رو به بیان انتظارات و دغدغه‌های مشتریان می‌پردازد.

ردپای برچسب «شبنم» در ناصرخسرو

متاسفانه حتی دربرخی داروهای ارایه شده در «بازار ناصرخسرو» هم این برچسب مشاهده شود. ممکن است وزارت بازرگانی جنس‌هایی را وارد کنند که وارداتش درست باشد اما تاییدیه وزارت بهداشت را نداشته باشد که در این صورت هم سلامتی آن را تایید نمی‌کنیم.

تولید داخلی در این گَردونه جایی ندارد

۸۰درصد نوشت‌افزار و لوازم مهندسی ساخت کشورهای دیگر هستند که فقط 5 درصد آنها وارداتی قاچاق و بقیه آنها از مبادی رسمی وارد می‌شوند و نشان می‌دهد که تولید داخلی و حمایت از کار ایرانی هم در این گردانه جایی ندارد!

سرطان چینی، واردات چینی، سوغات اجباری!

«سرطان» و «چین»… این دو کلمه حتی اگر در ظاهر هیچ ارتباط منطقی‌ای با هم نداشته باشند؛ وقتی پای محصولات بی‌کیفیت وارداتی به میان می‌آید، معادل یکدیگر قرار می‌گیرند. چین حالا با ردپایی که از خود در تمام معضلات روزمره به جا گذاشته، برای بیشتر مصرف کننده‌های ایرانی به اندازه سرطان ترسناک شده است. به اندازه هوای آلوده و داروی بی‌کیفیت و محصولات غذایی سرطان‌زا.

ثبت سفارش کالاهای گروه ۹ و ۱۰ متوقف شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ثبت سفارش واردات کالاهای مشمول اولویت ۹ و ۱۰ (کالاهای لوکس) فعلا متوقف شد، گفت: در حال بررسی این کالا‌ها هستیم تا واردات آن‌ها را تعیین تکلیف کنیم.

تبلیغاتی درباره تولیدات ملی وجود ندارد

باید ضرورت استفاده از تولیدات ملی برای مردم روشن شود. در حال حاضر بسیاری از مردم نمی‌دانند که استفاده از کالاهای خارجی چه اثراتی بر اقتصاد ملی دارد و در مقابل ارتقای اقتصاد ملی به تولیدات داخلی و مصرف تولیدات داخلی وابسته است.

یکه‌تازی سامسونگ و ال‌جی در بازار ایران

این روزها تبلیغات محصولات کره ای همه سطح شهر، مطبوعات، صدا و سیما و سایت های خبری را پر کرده است. محصولاتی که توانسته اند با استفاده از کم کاری مسوولان ایرانی، بازار کشور را طوری قبضه کنند که نه تنها نمونه های مشابه تولید داخل را از رده خارج کرده اند، بلکه هزاران کارگر فعال در این بخش را نیز از کار بیکار کرده اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.