برپایی سومین نمایشگاه «ایران‌نوشت»

سومین نمایشگاه نوشت‌افزار اسلامی و ایرانی با عنوان «نمایشگاه ایران‌نوشت» از روز سه‌شنبه ۲۷ مرداد به مدت ۱۰ روز در مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

کتاب‌های کانون در نمایشگاه کتاب توکیو

کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو مورد توجه قرار گرفت.

زبان ساده، راز ماندگاری آثار آذر یزدی است

استاندار یزد زبان ساده و بی‌تکلف زنده یاد مهدی آذر یزدی را یکی از رازهای ماندگاری آثار وی عنوان کرد.

نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی

نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی رویداد تازه‌ای است که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با رویکردی فرهنگی برگزار می‌شود.

سیر تحول شیطان در نشست «قبیله لعنت»

هشتاد و ششمین نشست از سلسله نشست‌های فرهنگ مهدوی با عنوان «قبیله لعنت: کاهنان معبد جادو» به منظور بررسی سیر تحول عمل شیطان از ابتدای خلقت تا مجامع مخفی برگزار می‌شود.

رونمایی از دفاتر مشق «دارا» و «سارا»

مراسم رونمایی از طرح‌های جدید نوشت‌افزار ایرانی اسلامی تولید مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صبح امروز، ۲۶ مرداد ماه، برگزار شد. در این مراسم از ۴۰ طرح جدید برای سه گروه سنی رونمایی شد.

تصاویر جدید «دارا و سارا» روی دفاتر تحریر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکشنبه ۲۶ مرداد سال جاری از ۴۰ تصویر جدید اسلامی _ ایرانی بر روی دفاتر تحریر رونمایی می‌کند.

تصاویر اسطوره‌های ایرانی روی جلد نوشت‌افزار+تصاویر

تصاویر طرح‌های جدید اسطوره‌ها با عناوینی نظیر «سهراب، محمدحسین فهمیده»، «مهدی باکری، کاوه آهنگر»، «رستم، محمدعلی جهان‌آرا»، «مهدی باکری، کاوه آهنگر»، «آریو برزن، محمد ابراهیم همت»، «سیمرغ، عباس بابایی» و «آرش کمانگیر» نامگذاری شده است.

مشقم را کجا بنویسم؟

از حدود یکی دو سال پیش، جمعی از اهالی فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی بر آن شدند تا به تولید لوازم‌ التحریر با مضامین و فرم ایرانی–اسلامی اقدام نمایند. این فعالیت که در قالب چند گروه غالبا غیردولتی شکل گرفته بود، تلاش کرد تا با خلق کاراکترهایی به الگوسازی صحیح برایکودکان و نوجوانان ایرانیبپردازد که در ادامه چند نمونه از این طرح‌ها عرضه می‌گردد.

کانون پرورش فکری کودکان لوازم‌التحریر ایرانی تولید کرد

برخی از تولیدکنندگان داخلی لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار از جمله «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» نیمه دوم سال گذشته مسابقه‌ای را برای طراحی دفتر و نوشت‌افزار برگزار کرد تا نمادهای ایرانی و اسلامی بر روی این حامل‌های فرهنگی دانش‌آموزان حک شود.