از پروتکل کشتار تا بمب دروغین جمعیت+پوستر

مجموعه پوستر «جنگ جمعیتی» در راستای روشنگری تهدیدات و خطرات ناشی از کاهش جمعیت منتشر شد.

کاهش جمعیت عامل تغییر در ورودی دانشگاه‌ها

جمعیت دانش آموزی ایران در سال های اخیر با روند کاهشی مواجه شده است و همین امر باعث شد که تعداد داوطلبان کنکور در سه دوره اخیر به طور محسوسی کاهش یابد اما در مقابل صف کنکور این بار به دوره های ارشد و دکتری رسید و در آن بخش ها با تراکم جمعیت متقاضیان ورود به دانشگاه مواجه هستیم.

افزایش سن ازدواج و بروز پدیده ی تجرد قطعی

افزایش سن ازدواج در کشور و در ادامه ی آن بروز پدیده ی «تجرد قطعی»، یکی از مسایل اجتماعی است که می تواند ضمن اختلال در کارکرد خانواده، نرخ رشد جمعیت در کشور را منفی کند.

سلطه «فرزند کمتر، زندگی بهتر» بر زندگی ایرانی

باید شرایط آینده را طوری به تصویر بکشیم که جوان‌ها از فرزندآوری احساس نگرانی نکنند. کاهش نرخ تورم، بالا رفتن سطح زندگی، افزایش امکانات رفاهی و خدمات بیمه‌ای چیزهایی است که می‌تواند دغدغه‌های خانواده‌ها را تا حدودی برطرف کند.

با یک گل بهار نمیشه! + پوستر

روند رو به رشد ایران اسلامی امروز و سبقتی که از بسیاری کشورها گرفته ایم، در مسائل علمی، صنایع موشکی، هوا فضا و… مرهون جامعه ی جوان ماست. در عین حال کم توجهی به مسئله جمعیت و حفظ این نیروی جوانی در جامعه هشدارهایی را در پی خود پدید آورده است. هشدار در باره معضلات تربیتی ناشی از تک فرزندی، هشدار درباره کمبود نیروی جوان و آماده به کار و پیرشدن جامعه ی آینده، هشدار در باره ی معضلات اجتماعی، رفاهی و خانوادگی سالمندان در آینده و… .

ایران 20 سال دیگر کهنسال می‌شود

نگرانی از کاهش زاد و ولد جوانان، کاهش جمعیت زنان بارور، در پیش بودن سونامی پیری در ایران و ارایه آمارهایی در خصوص رشد منفی جمعیت از مهمترین محورهای جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس بود.

خانواده‌‌هایی که روز به روز آب می‌روند

زمانی بچه نمک زندگی خانواده ایرانی بود و کودکانمان با قد و نیم قدهای خودشان بزرگ می‌شدند و حضور در اجتماع را می‌آموختند اما امروز ما مانده‌ایم و یکی و نصفی فرزند که معلوم نیست چه تصویری از خواهر و برادر در ذهنش نقش می‌بندد.

چرا خانواده‌ها از بچه‌دار شدن می‌ترسند؟

شما در نظر می‌گیرید که پول دارید، پنج تا خانه هم دارید، اقتصاد خوب دارید، اما بچه، زیاد نمی‌خواهید. این حالت تغییر وضعیت در دنیا که برای همه اتفاق افتاده،‌‌ همان فردگرایی است؛ فردگرایی کاری به این ندارد که شما اقتصاد دارید یا نه، شخص اگر بچه نمی‌خواهد الزاماً به این معنا نیست که شغل ندارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.