نظام فکری در اندیشه منظومه‌وار شهید مطهری

اگر بخواهیم برنامه‌ای منسجم برای مطالعه در زمینۀ اسلام‌شناسی معین کنیم، ناگزیر باید به دنبال آثار متخصصی برویم که هم در شناخت زوایای اسلام متبحر و مجتهد باشد و هم در زمان‌شناسی پیش‌قدم باشد؛ چرا که آن‌چه احتیاج امروز ماست، شناخت کاربردیِ اسلام است؛ اسلامی که به نیازهای روزِ ما پاسخ‌گو باشد؛ در مقام حاضر، ما به دنبال این نیستیم که مثلاً مفسر یا فقیه شویم؛ بلکه صرفاً به دنبال این هستیم که به عنوان یک مسلمان، با آگاهی و بصیرت از اسلام تبعیت کنیم.

نویسنده‌ای که کتاب‌هایش را در مترو می‌فروشد

«محمود سعادتی تیکانلو» نویسنده پرتلاشی است که کتاب هایش را به خط سه مترو آورده و برای مسافرین از فواید مطالعه و … می گوید تا بتواند کتاب هایش را بفروشد.

دگردیسی ذهن‌ها: تبدیلِ ذهنِ پردازشگر به دالانِ اطلاعاتِ نامفید

شاید در نگاهِ اول و به زعمِ‌ بسیاری، همانگونه که تلویزیون و رادیو دشمن یا رقیبِ‌ جدی مطالعهٔ کتاب نشده‌اند (که من این‌طور فکر نمی‌کنم) شبکه‌های اجتماعی نیز مانعی بر سر راه مطالعه نباشند. اما آن‌چه امروز می‌خواهم درباره‌اش هشدار بدهم، نابودی مطلق مطالعه است.

بال بال زدن در صحرای برهوت!

منیرالدین بیروتی می‌گوید: موقعیت کتاب شبیه یک صحرای برهوت شده که کتاب در آن در حال بال بال زدن است و انگار روزهای آخرش را می‌گذراند.

نمایشگاه کتاب تهران و ۵ پیشنهاد خارجی

روسیه، چین، ایتالیا، تاجیکستان و ترکیه، پنج کشوری هستند که طبق گفته معاون فرهنگی وزیر ارشاد، برای حضور به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اعلام آمادگی کرده‌اند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرادبی جهان

نیویورک تایمز در هفته گذشته از ۱۰ کتاب غیرادبی به عنوان پر فروش‌ترین آثار نام برد که در میان این آثار زندگینامه «ملاله» دختر افغانستانی ترور شده به دست طالبان نیز به چشم می‌خورد.

‏‎ ‏‎ تبلیغ کتاب با کتاب در کتابفروشی‌ها

کتابفروشی‌های جهان برای ترغیب مشتریان خود به خرید کتاب به خلق آثار هنری – تبلیغی روی آورده‌اند. این آثار ترکیبی از سادگی و تازگی هستند که چشم هر مخاطبی را به خود جلب می‌کند.

خبرنگاران چه کتابهایی را پیشنهاد می‌کنند؟

اولین نشست کتابخوان خبرنگاران برگزار شد و تعدادی از اصحاب رسانه کتاب هایی را به عنوان پیشنهادات خود برای مطالعه، به حاضران و مخاطبان معرفی کردند.

برنامک ققنوس؛ ویژه جستجو و خرید کتاب

برنامک فروش کتاب ققنوس با امکان جستجو و خرید اثر از میان ۲۰ هزار عنوان کتاب از ناشران مختلف کشور به بهره‌برداری رسید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.