بدون هزینه معامله کنید!

«مرکز تبادل کتاب» اواخر خردادماه امسال با هدف فراهم کردن فرصتی برای دسترسی بیش‌تر افراد به کتاب و همچنین گردش کتاب‌های بدون استفاده در جامعه با کم‌ترین هزینه، به منظور هم‌افزایی فرهنگی و ترویج کتاب و کتاب‌خوانی راه‌اندازی شد.

عکس: پی‌یر بتلی و ترویج کتابخوانی

پی‌یر بتلی، عکاس خلاق فرانسوی فهرستی از رمان‌ها و کتاب‌ها در قالب عکس تهیه کرده است. تصاویر بدیع بتلی مملو از جذابیت، شوخ‌طبعی و کنایه است و مخاطب را لااقل برای قضاوت درباره تصویرسازی او وادار به خواندن کتاب می‌کند.

گودریدز شبکه‌ای اجتماعی برای کتاب‌خوان‌ها

«گودریدز» شبکه اجتماعی مخصوص کتابخوانان است. در این شبکه، کاربران کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنند را به اشتراک می‌گذارند، نمره می‌دهند، دیدگاه خود در مورد آن کتاب را می‌نویسند و به دوستان دیگر خود خواندن کتب خاصی را توصیه می‌کنند.

جنبش جهانی یک روز بدون فناوری

بسیاری از مردم جهان به منظور کاستن از استفاده بیش از حد از فناوری و اختصاص دادن وقت بیشتری به حضور در کنار خانواده روز گذشته را روز ملی کشیدن سیم برق از پریز نامگذاری کردند.

باید برای کتاب شأن اجتماعی تولید کنیم

مدیرعامل مؤسسه نشر شهر گفت: باید کاری کنیم کتاب برای مردم سودمند جلوه کند و مردم به کتابخوانی ترغیب شوند، باید برای کتاب شأن اجتماعی تولید کنیم و کتابخوانی را از دبستان‌ها و مهدهای کودک به کودکان آموزش دهیم.

فردی، هنوز زنده است و بچه ها را کتابخوان می‌کند

زندانی کوچک کتاب خیلی جذابی است خصوصا برای نوجوانان پسر. قهرمان اصلی داستان یک پسر روستایی از استان فارس است که در جریان مبارزات انقلاب وارد می شود و یک مجاهده تمام عیار می‏کند.

کلینیک کتاب درمانی ساخته می‌شود

مدیرعامل باغ کتاب در همایش اقتصاد نشر کودک و نوجوان گفت: قرار است در باغ کتاب تهران یک کلینیک کتاب درمانی ساخته شود، همچنین با شهرداران کلانشهرها وارد گفتگو شده‌ایم که در هر کدام از این شهرهای بزرگ یک باغ کتاب ساخته شود. امید که در آینده نزدیک، در مرکز هر استان یک باغ کتاب وجود داشته باشد.

چرا مردم همچنان کتاب نمی‌خوانند؟

ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی در حالی به پایان رسید که ۲۲ دوره برگزاری این رویداد در سطح ملی هنوز نتوانسته است نسبتی میان مخاطب و کتاب در کشور ایجاد کرده و در زمینه معرفی آثار برتر تولید شده در قالب ویترینی مناسب گامی جدی بردارد.

انتشار کتاب دو جلدی سیره امام جواد(ع)

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) گفت: در حال حاضر کارهای پژوهشی متعددی در انتشارات بنیاد در دست انجام داریم که یکی از مهمترین آن‌ها انتشار کتاب دو جلدی بررسی زندگانی و ابعاد شخصیتی امام جواد(ع) است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.