کتاب‌هایی که ما را می‌خوانند!

طی سال‌های اخیر فعالان فرهنگی در حوزه‌های مختلف طرح‌ها و ایده‌های متفاوتی را جهت آشتی‌ دادن مردم با کتاب در دستور کار قرار داده‌اند اما آنها چقدر موفق عمل کرده‌اند؟

تصاویری از حضور کتاب در زیباسازی کشورها

کتاب باید جلوی جشم مردم بیاید. این شاید مهمترین گام در ترویج کتابخوانی نباشد، اما حتما یکی از اولین گامهاست.

رساندن کتاب با تیراژ ۷۰۰ نسخه به چاپ پنجم!

تلاش برای فروش کتب هر روز با حربه‌های تازه‌ای همراه می‌شود و در این فضا، یکی از شیوه‌های در حال عمومیت یافتن، تجدید چاپ کاذب کتب با چاپ محدود در هر دور است .

تاریخچه «جنبش دانش آموزی» در ایران

این کتاب که با نگاهی نوین به دنبال نمایاندن اهمیت و ضرورت جنبش دانش‌آموزی است بر خلاف قرائت روشنفکری رایج که مهم‌ترین قشر را در وقایع معاصر کشور به قسر دانشگاهی نسبت می‌دهد

اگر مسئولین بفهمند کتاب‌ خوانی با سیاست ارتباط دارد

مدتی بعد از وقایعِ سیاسیِ سالِ ۸۸ ایران، به دوستانم گفتم: بسیاری از کسانی که امروز علیهِ نظام قد بلند کرده‌اند، کتاب‌خوان‌هایِ حرفه‌ای هستند؛ کتاب‌خوان‌هایی که محصولاتِ چند ناشرِ خاصِ ایرانی را با جدیّت دنبال می‌کنند. (کتاب‌خوان لزوماً مترادف با فهمیده یا عالم نیست.)

فقیهِ کتابدار؛ «کتاب را خریدم در حالی که ۲۰ ساعت است گرسنه‌ام»

ساده زندگی کرد. هرچه به او اصرار می‏‌کردند که لااقل یک‏ پیکان تهیه کند ولی تا آخر عمر نپذیرفت و با تاکسی می‌آمد و می‌رفت. محافظ هم قبول نمی‌کرد و آقای ایرانی، فرمانده سپاه قم که دو موتورسوار محافظ پنهانی برای‏ ایشان گذاشته بود را تهدید کرد که «نفرینت می‏‌کنم اگر این‌ها را برنداری چون تو با این کار توکل مرا از خدا می‏‌گیری.»

مردم کتاب‌‌ نویسنده‌ای‌ که پایش را از کافه‌ های‌‌ شمال‌‌ تهران‌ بیرون‌‌ نگذاشته، نمی‌خوانند

اینکه برخی نویسندگان غرب‌زده دائما کتاب نخواندن را بر سر مردم می‌کوبند، خب کتاب مناسب برای مردم نیست که بخوانند. مردم کتاب مناسب با نیازهای خود می‌خواهند؛ نه مزخرفاتی مانند بوف کور. مشکل از مردم نیست بلکه نویسنده‌ها برای مردم نمی‌نویسند.

اين چند كتاب را در ماه مبارک رجب بخوانيم

اداره كل فرهنگي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور كتاب هاي ايام مبارك رجب را معرفي كرد.

ششمین دوره مسابقات کتاب‌خوانی «من کتاب می‌خوانم»

اداره كل امور فرهنگي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور، خرداد ماه سال جاري مسابقه كتابخواني “من كتاب مي خوانم 6” را همزمان با ميلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و حضرت اميرالمومنين علي (ع)با هدف ارتقاء مطالعه مفيد ومعرفي تعدادي از كتاب هاي ارزشمند و خواندني براي عموم مردمبرگزار مي كند.

مروری بر نظرات موثرترين فرد در راه‌اندازی نمايشگاه كتاب تهران

با اين همه ايشان به عرصه ديگري از تلاش دشمن هم توجه مي‌كرد كه همان عرصه فرهنگي بود و آن‌قدر اين عرصه در نگاهش مهم بود كه در هنگامه جنگ به فكر برپايي اولين نمايشگاه كتاب باشد و براي فهماندن مقصود اصلي با تعدادي آدم كاربلد ملاقات كند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.