چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

دلیل انتخاب عنوان «شرح اسم» برای خاطرات رهبری

نویسنده کتاب «شرح اسم» گفت: در اصطلاحی در علم منطق گفته می‌شود اگر نتوانیم به ذات یک حقیقت پی ببریم به شرح آن می‌پردازیم و دلیل انتخاب عنوان کتاب «شرح اسم» نیز همین است.

این‌بار خبری از چشم‌بند نبود

پس از چندی برایم غذا آوردند و با خوردن آن مرا سوار یک خودرو کردند. ماشین به طرف بیرون شهر حرکت کرد. نمی‌دانستم مقصد آن‌ها کجاست و این که می‌خواهند چه کنند. خودرو عادی… بدون چشم‌بند… حرکت به بیرون شهر… همه این‌ها اموری بود که وضع فعلی را با گذشته متمایز می‌کرد

خطبه عقد آیت‌الله خامنه‌ای را چه كسی خواند؟

چند هفته اي از پيوند اين زوج نمي گذشت كه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ حاج آقا روح الله خمينی به تركيه تبعيد شد. خبر امكان تبعيد امام به تركيه، چند روز پيش از اجراي حكم به مشهد رسيده بود…

روایتی خواندنی از برخورد رهبر انقلاب با یک کمونیست

آقای خامنه‌ای تورقی در ذهنش کرد تا جمله‌ای درخور آن شرایط بیابد؛ چیزی که با ذهنیت او بخواند. گفت که سوکارنو، رئیس‌جمهوری اندونزی، در کنفرانس باندونگ، [به همه مبارزان] گفت که ملاک اتحاد ملت‌ها وحدت دینی نیست، بلکه وحدت نیاز است؛ و آنچه که اکنون ما را به یکدیگر نسبت می‌دهد همین وحدت نیاز است. مصائبمان یکی است و سرنوشتمان نیز نامعلوم. سزاوار نیست دین، بین من و تو جدایی بیندازد.

«شرح اسم» شرح حالی سیاسی است

مراسم رونمايي از كتاب «شرح اسم» با موضوع زندگينامه آیت‌الله سيدعلي حسيني خامنه‌اي از سال 1318 تا 1358 ظهر روز گذشته در تالار سوره حوزه هنري با حضور محمدحسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، محسن مومني شريف، ریيس حوزه هنري، حجت‌الاسلام صادق رشاد، رییس پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، علي معلم دامغاني، رییس فرهنگستان هنر و جمعي از نويسندگان و پژوهشگران برگزار شد.

گزارش تصویری: رونمایی از کتاب شرح اسم

مراسم رونمایی از کتاب شرح اسم ، زندگینامه رهبر معظم انقلاب، صبح روز گذشته با حضور سید محمد حسنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

«شرح اسم» رونمایی می‌شود

کتاب «شرح اسم» در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی در تالار مهر حوزه هنری رونمایی می‌شود.

نظر به «شرح اسم»

سبک خاص مبارزات آیت‌الله خامنه‌ای، همراه با تقیه، به همان معنای خاص و اصیل اسلامی است، که هیچ ارتباطی به ترس و سکون و معانیِ منفعلِ مرسوم از تقیه ندارد. این تقیه به معنای مبارزه‌ی تمام‌عیار است، به‌شکلی که دشمن متوجه این مبارزه نشود. این روش مبارزه، به‌روشنی در سیر کتاب مشخص است. اگر در بازجویی‌ها، عقب‌نشینی‌های ظاهری دیده می‌شود، این همراه است با حملات شدید و عمیقِ پیش و پس از بازداشت؛

روایتی از ماشین دار شدن آیت الله خامنه‌ای

در دوران مبارزه «رفت و آمدهاي زيادي به تهران داشتم و در تهران نيز به لحاظ نياز به تحرك دائم و سفر از اين جا به آنجا نياز به خودرو شخصي پيدا مي‌كردم. براي تأمين خودرو با آقاي صادق اسلامي تماس مي‌گرفتم و او هم با آقاي قديريان تماس مي‌گرفت و آقاي قديريان يا پسرش خودرو را براي من مي‌آورد و حدود يك يا دو هفته در اختيار من بود، سپس هنگام ترك تهران آن را يا در توقف‌گاه فرودگاه و يا توقف‌گاه ايستگاه راه‌آهن مي‌گذاشتم و كليد آن را زير يكي از چرخ‌ها قرار مي‌دادم. آنگاه به آقاي قديريان اطلاع مي‌دادم و او مي‌رفت و خودرو را برمي‌داشت… پژو 404 ، چهار در و متعلق به آقاي قديريان بود.»

سرانجام کتاب شرح اسم از زبان نویسنده‌اش

نویسنده کتاب «شرح اسم» گفت: اشکالات تاریخی وارده به کتاب برطرف شده و در آینده نزدیک کتاب «شرح اسم» مجددا منتشر می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.