بررسی «اعتماد ویرانگر» در حیات

پرونده ویژه مهرماه حیات با عنوان «اعتماد ویرانگر» به ارائه دلایل بی اعتمادی رهبری نسبت به موضوع اعتماد به امریکا و بررسی آن چه در توافق نامه‌ی ژنو به دور از فضاهای رسانه‌ایاز دست دادیم پرداخته است. ب

بازجویی 5 ساعته سعید مرتضوی در «پنجره»

10 سال پيش، وقتي صحبت از نقش منفي سعيد مرتضوي در آزمون دستياري به ميان آمد، بسياري از سياسيون ترجيح دادند به ‎جاي مبارزه با فساد و تخلف، به بازسازي چهره انقلابي قاضي سعيد مرتضوي بپردازند و دم زدن از فساد و تخلف به صلاح و مصلحت نبود. بعد از اين‎که نقش وي در پرونده تحقيق و تفحص از دانشگاه آزاد و رابطه‌اش با جاسبي بر همگان محرز شد، باز هم مصلحت‌انديشان اصرار داشتند نقطه ابهامي از مرد روياهايشان مطرح نشود و قاضي مرتضوي هنوز هم برايشان مرد رويايي مبارزه با جريان‎‎‎هاي ضدانقلاب بود.

اراده سیاسی برای ریشه کنی فقر وجود ندارد

ما جامعه نيز مسوول است. مردم هم مسوول هستند. من. ما. همه! و مگر نه اينکه از آموزه هاي نسل ما بود که وقتي فقر در جامعه اي هست کل مردم مسوولند؟ مگر اين جمله ابوذر را به نقل از شريعتي تکرار نمي کرديم که «در شگفتم از کسي که در خانه‌اش ناني نمي يابد و با شمشير آخته‌اش بر مردم نمي‌شورد؟»

تمام حرف استاد حکیمی در «منهای فقر»: «من انقلابی‌ام»

دین یعنی عدل و عدل یعنی دین؛ و هرجا دیدید دین هست و عدل نیست، بدانید اسلامش قلابی است. استاد حکیمی در منهای فقر خود بر جریان‌های مخالف و معاندی که اسلام را به دلیل مشکلات اجتماعی و اقتصادی مورد هجمه قرار می‌دهند، با غیرت دینی می‌تازد.

رونمایی از جدیدترین کتاب علامه حکیمی

در این مراسم که به همت بنیاد الحیات و موسسه فرهنگی سرچشمه برگزار خواهد شد، دکتر حسن سبحانی استاد اقتصاد دانشگاه تهران، دکتر سارا شریعتی استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران و حجت‌الاسلام محمدرضا زائری به سخنرانی خواهند پرداخت.

سرمایه‌دارها، نباید به هیچ مقامی منصوب شوند

اگر جامعه‌ای اسلامی باشد، نباید در آن جامعه، از سرمایه‌داری‌های کلان و تکاثری جانبداری شود، و نباید اینگونه متکاثران، مورد احترام جامعه -چه رسد به عالمان- باشند.