ارواح متحرک کاغذی

کتاب خوب کتابی­ست که آدمی­زاد را بارور کند، به بیان دیگر، کتابی که ذهن، تخیل، اراده و تفکر آدمی­زاد را به حرکت وادارد، کتاب خوب است. گاه یک کتاب کودکانه، مثلا شازده کوچولو، چنین قدرتی دارد و گاه کتابی بزرگ سالانه و عمیق می­تواند نطفۀ حرکت، تحول­ خواهی و جهش فکری و جسمی را در ذهن مخاطبش بکارد، این یعنی کتاب خوب

چرا آیت‌الله خامنه‌ای این‌قدر کتاب می‌خوانند؟

رهبری به مثابه روشن فکر مسئول احساس نیاز می‌کنند تا از جریان های فکری و فرهنگی جامعه با خبر باشند. این خبرگیری دسته اول است و محدود به بولتن و نکات دیگران نیست. همین امر سبب شده رهبری هم جریان‌های مختلف بعضاً مهجور و حتی مغضوب جریان‌های رسمی را شناخته، ترسیم دقیقی از نقشه فکری و فرهنگی دشمن داشته باشند، فرصت‌های خودی را خوب شناخته و در دام تهدیدمحوری و نگاه‌های امنیتی نیفتند، و از سوی دیگر نکات ایجابی مهمی را مستند به این موارد مطرح کنند.

«اسماعیل‌ لشکر» به کتابفروشی‌ها رفت

«اسماعیلِ لشکر» روایتی داستانی و مستند از زندگی دنیایی «شهید اسماعیل لشگری» فرمانده‌ی گردان عمار لشکر 27 محمد رسول الله صلی الله علیه و آله از زمان تولد تا زمان شهادت است که توسط خانم معصومه حاجی‌رحیمی نگارش و در نشر 27 منتشر شده است. بخش پایانی کتاب نیز به عکس‌های این شهید بزرگوار از زمان کودکی تا شهادت اختصاص دارد.

«باغ کتاب» به زودی تکمیل می‌شود

مدیر پروژه باغ کتاب تهران گفت: شهرداری تهران در سال جدید رویکرد «فرهنگی اجتماعی» را برگزیده. از کارهایی که جنب‌وجوش جدیدی در آن به چشم می‌خورد، تکمیل «باغ کتاب» است. بنابراین اگر نیت‌ها و جنب‌‌و‌جوش‌ها پابرجا بماند، امید است به زودی شاهد تکمیل بنای این باغ باشیم.

سبك زندگی ولایی در كتاب «لاف عشق»

كتاب «لاف عشق» در چهار بخش با عناوین «قرارمان این نبود»، «سبک زندگی ولایی»، «شکواییه شکر» و «توهم معنویت و خاکی بودن!» سعی كرده با آسيب شناسي محيط هاي مذهبي و آرماني، فعالان فرهنگي را با برخي موانع و مشكلات موجود در عرصه انقلاب اسلامي آشنا كرده و آنها را از افتادن در دام چالش ها و انحرافات اين مسير بر حذر دارد.

استقبال از دیدگاه رهبر انقلاب درباره کتاب

کتاب «من و کتاب» که در بر گیرنده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون اهمیت کتاب و کتاب خوانی است به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ سی و سوم رسیده است.

چرا کتاب می‌خوانیم و حاشیه‌های دیگر نمایشگاه کتاب

هوای گرم سر جای خودش، گاهی آلودگی صوتی، نمایشگاه را تا سر حد غیر قابل تحمل کردنش پیش می برد. تبلیغات پشت سر هم ناشران آموزشی و اسم های عجیب و غریب کتاب ها هم که با هیجان در سالن پخش می شود کاملا ضد تبلیغ محسوب می شود. آدم دوست دارد برود پیش آن ناشر بگوید تا اخر عمر از انتشارات شما کتاب نمی خرم اصلا وصیت می کنم که دیگران هم نخرند!

«مبانی نظری غرب مدرن» به روایت زرشناس

کتاب یاد شده به روند پیدایش مدرنیسم، رشد آن و ایدئولوژیهایی که از آن تفکر، نشأت گرفته‌اند، می‌پردازد. همچنین این کتاب به بررسی انتقادی، تحلیلی – تاریخی به مبانی و بنیان های نظری و سیر تاریخی تمدن مدرن غرب می‏پردازد.

روشنفکری و روشنفکران از دیدگاه امام خمینی(ره)

در مجموعه حاضر، بیانات و رهنمودهای امام خمینی (ره) درباره روشنفکری و روشنفکران گردآوری شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.