«ما و کتاب» پرونده جدید وبگاه سوره‎ اندیشه

چرا در زمان ما نوشتن شأنی دیگر یافته است؟ آیا پاسخ پرسش به نحوه‌ نگاه و فهم ما از خویشتن، ماندگاری، زمان و تاریخ برنمی‌گردد؟

طنز: جامعه شناسی کتاب!

کارکرد هزار و یکم: ما که ندیدیم اما مستندات تاریخی بر این دلالت دارند که یکی دیگر از موراد استفاده این شی عجیب و غریب، مطالعه کردن و خواندن ان است. البته صحت و سقم این ادعا هنوز اثبات نشده است و مشاهدات ما نیز می گوید آخرین فردی که کتاب را این گونه مورد استفاده قرار داده است توسط دایناسورها تکه پاره شده است و از آن به بعد کسی کتاب را این گونه مورد بی مهری قرار نداده است!

لحظه‌های انقلاب روایت انقلابی‌گری نویسنده

«لحظه‌هاي انقلاب» با تسلط تاريخي دقيقي نوشته‌شده که در آن گرماگرم مبارزه عجيب به نظر مي‌رسد. نويسنده از هر فرصتي براي برگشت به گذشته استفاده مي‌کند و بارها به مسير طولاني مبارزهء مردم ايران نظر مي‌افکند. از تحريم تنباکو تا بيست و هشت مرداد را به دفعات مرور مي‌کند و اشتباهات قبلي را برمي‌شمرد و از نهايت دل آرزو مي‌کند که اين بار آن اشتباهات تکرار نشوند.

درباره کتاب «حافظ هفت»

در لابلای داستان، سخنان رهبری در اجتماع‌های مختلف به صورت پاراگراف‌هایی آورده می‌شود؛ انتخاب این سطر‌ها به گونه‌ای است که نه تنها به داستان ضربه‌ای وارد نمی‌کند، بلکه در تکیمل آن به کار گرفته شده است. برای نمونه گاهی می‌شود که شائبه‌ای در ذهن پانوسیان شکل می‌گیرد و چند خط بعد، پاراگرافی از سخنان رهبری آورده می‌شود که پاسخی به آن شائبه است و نمونه‌های از این دست در کتاب بسیار به چشم می‌خورد.

كتابی كه برای ماه رمضان توصيه می‌شود

«کتاب سری از عشق»، مجموعه سخنرانی‌های حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی نجفی(ره) است که اکثر آنها در باب دعا و توحید است و تأثیر نورانیت این شب‌های پربرکت در فضای روحانی کلام پربار ایشان مشهود است.

نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری در یک کتاب

مطالعات و بررسی‌های صورت گرفته در خصوص انتخابات پیش روی ریاست جمهوری ایران نشان می‌دهد که یازده سناریو و گزینه مطرح است. این گزینه‌ها به تفصیل در کتاب «اگر رئیس جمهور باشم» بررسی شده است.

«هویت ایرانی و الگوی ایرانی ـ اسلامی پیشرفت» منتشر شد

کتاب در واقع به دنبال پاسخگویی به این پرسش اصلی است که آیا مؤلفه‌های هویتی ایرانی که وضعیت جامعه امروزه ما را ترسیم می‌کند، ما را به جایگاهی مطلوب سوق خواهد داد؟ همچنین نحوه تعامل این مؤلفه‌ها با الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت چیست؟

«کمی دیرتر» نقد می‌شود

رمان «کمی دیرتر» تازه‌ترین رمان سیدمهدی شجاعی سه‌شنبه، 6 تیر با حضور نویسنده در فرهنگسرای فردوس نقد می‌شود.

«و تن فروشی ‌نیست» منتشر شد

چهارمین مجموعه شعر فریاد شیری با عنوان «و تن فروشی نیست» در مجموعه «نگاه تازه شعر» انتشارات نگاه منتشر شد. اغلب شعرهاي اين مجموعه مضامین اجتماعی، عاطفی و گاهی فلسفی دارند

دو اثر جدید علیرضا قزوه روانه باراز نشر شد

امیدوارم سال آینده از این مؤسسه دست کم ۳۰ الی ۴۰ کتاب منتشر و روانه بازار نشر شود، همچنین به این مؤسسه امیدوارم که نسلی را تربیت کند که بتوانند سرمایه اصلی شعر انقلاب باشند و ادبیات انقلاب را که ممکن است دچار انحراف شود، نجات دهند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.