پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

مهمترین رسالت جنبش فیلم‌سازان مکتبی تبدیل استثناءها به قاعده است

رحیم پور ازغدی در جشنواره عمار گفت: برخی از سینما برای غفلت استفاده می‌کنند و برخی برای تذکر هرچند که می‌گویند استفاده از سینما برای تذکر استثنا است اما مهمترین رسالت جنبش فیلم‌سازان مکتبی این است که این موضوع را به قاعده تبدیل کنند.

رسایی: کرزای بهتر سبد کالا توزیع می‌کرد

ما با کابینه ای مواجه‌ایم که بسیاری از افراد موجود در آن، چهره هایی با سابقه امنیتی و همسو با یک جریان سیاسی خاص با عملکردی خاص در چهار سال گذشته هستند و به همین دلیل، وضع موجود را بی‌تدبیری نمی‌دانم بلکه آن را تدبیر جریانی برای پروژه قبح زدایی از دشمنی دشمن و قانع کردن مردم در نیاز آنها به غرب می دانم.

دولت سریعاً روش توزیع سبد کالا را اصلاح کند

از آنجایی که نمایندگان مردم ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند کاملا این اشکالات را حس می‌کنند و در جمع نظراتی که نمایندگان داشتند این موضوع روشن شد که در ارائه سبد کالا به مردم دقت کافی صورت نگرفته است و برخی از طبقات جامعه نتوانسته‌اند از این سبد کالایی برخوردار شوند مخصوصا کشاورزان، نابسامانی در وضعیت آنها وجود دارد.

عکس: کرامت انسانی در سرمای زمستانی

توزیع سبد کالا از صبح امروز یکشنبه در فروشگاه های مختلف تهران در حال انجام است.

سكوت حقوق بشر غربی در مورد «حق‌الله»

آيه «وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ» كرامت ذاتی انسان در مقايسه با ديگر موجودات را بيان می‌كند؛ در اسلام انسانی كه روحش آلوده باشد تكريم ندارد، آلودگی روح در اين مقطع به اطاعت نكردن از خدا و رسولان وی تعبير می‌شود.

مردی که با دعای امام ۵۰ بار به حج رفت

حماد بن عیسى از امام صادق(ع) خواست که حضرت براى او دعا کند تا خداوند حجّ بسیار و ملک و املاک نیکو و خانه‌اى خوب و همسرى از خاندان نیکوکار، صالح و فرزندان نیکو به او عنایت کند.

زیباسازی شهر با پایمال کردن کرامت انسانی

متکدیان مطمئنا به دلیل نبود قانون خاص در ممنوعیت فعالیتشان و یا انجام نشدن مصوبات توسط نهادهای اجرایی، در سطح شهر دیده می‌شوند، اما باید توجه کرد که اینان نیز دارای کرامت انسانی هستند، مانند تمام انسان‌ها؛ هر چند که در این مورد قانون‌شکنی نیز کرده باشند.

«کرامت انسانی» بالاتر از «حقوق بشر» است

عضو هيئت علمی دانشگاه تهران با بيان اينكه در نگاه دينی نيازی به استفاده از مفهوم حقوق بشر نداريم گفت: مفهوم قرآنی كرامت انسانی و تأكيد خداوند مبنی بر اينكه انسان از طرف خداوند مورد تكريم قرار گرفته است؛ «كَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ»، در واقع بالاترين و والاترين حقی است كه خداوند به انسان اعطا كرده است.

احمدی‌نژاد: آزادی و انتخاب آزاد حق همه ملت‌هاست

كرامت، آزادی و انتخاب آزاد حق همه ملت‌ها و انسان‌هاست و هیچ فرد یا نهادی تحت هیچ عنوان سیاسی و غیرسیاسی حق سلب آن را ندارد… برای اصلاح وضع جهان باید همه ملت‌ها و دولت‌های برآمده از رأی ملت‌ها در مدیریت جهانی مشاركت سازنده، مهرورز و متعهدانه داشته باشند.

غریزه‌گرایی در غرب و اصالت خانواده در اسلام

در اسلام هر جا معنویت بیشتر باشد، خانواده قوی می‌ شود و هر جا معنویت ضعیف شد، خانواده هم ضعیف می‌شود. و برعکس، هر جا خانواده قوی ‌تر شد، معنویت هم افزایش پیدا می‌کند. این ساختار علوم اجتماعی اسلامی است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.