طرح گفتمان انقلاب در اربعین، مثال ها و راهکارها

خیلی ها با این نگاه به اربعین می روند که بتوانند گفتمان انقلاب اسلامی را در خلال این فرصت فرهنگی، منتشر نمایند. از آن جهت که برخی تصور می کنند همان برنامه ریزی برای دانشگاه، مسجد یا تشکل شان در ایران به ضمیمه زبان عربی برای این امر کافی است برخی نکات و پیشنهادات را تقدیم می دارم تا معلوم شود فهم فضای ذهنی و مقتضیات زندگی مخاطب خیلی مهم است. در این مجال سعی شده به مثالهایی کاربردی و نیز راهکارهایی قابل انجام اشاره شود.

کربلا برای میزبانی زائران اربعین آماده می‌شود

وزارت حمل‌ونقل عراق اعلام کرد که عراق برای جابه‌جایی زائران اربعین هواپیماهای خود را آماده کرده و حتی چند فروند هواپیمای دیگر نیز اجاره کرده است. در همین حال ایران متعهد شده با مشارکت در این مراسم توزیع مقادیر زیادی از مواد غذایی مورد نیاز زائران را در مسیر نجف-کربلا برعهده گیرد.

عکس: محمد جواد ظریف در بین الحرمین

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر منطقه‌ای خود برای زیارت عتبات عالیات و دیدار با مراجع عظام به کربلا و نجف رفت و عصر امروز برای دیدار با مقامات دولت عراق به بغداد می‌رود.

عکس: جنب‌وجوش افطار در کربلا

شهر مقدس کربلا در آستانه افطار، شاهد جنب‌و‌جوش بیشتر مردم و حضور دستفروشانی است که مواد غذایی و خوراکی خود را به صورت غیر بهداشتی در گذر زائران عرضه می‌کنند.

انفجار انتحاری در نزدیکی کربلای معلی

یک خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه‌ای بین الانبار و کربلاء منفجر شد که در پی آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.

صدر: عراق را گورستان داعش می‌کنیم

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای رسمی به تروریست‌های داعش هشدار داد که حتی لحظه‌ای به هدف قراردادن کربلا نیندیشند؛ چرا که اگر به تجاوز از مناطق تحت اشغال خود در شمال عراق پافشاری کنند واکنش عراقی‌ها بسیار سخت‌ خواهد بود.

ساخت مستند جنایات وهابی‌ها در کربلا

مسئول مرکز اسلامی مطالعات استراتژیک کربلا با اعلام ساخت مستندی درباره جنایات وهابی‌ها در کربلا گفت: هم اکنون ۲۲۰ سال از حادثه ناگوار حمله وهابیت به عتبه حسینیه و عباسیه و شهادت ۵۰۰۰ شیعه مظلوم می‌گذرد.

آخرین تصاویر از ضریح جدید حرم حضرت عباس

با تلاش مستمر و شبانه روزی دست اندرکاران و هنرمندان کارگاه ضریح سازی حرم مطهر حضرت عباس(ع)، آخرین بخش از پنجره‌های ضریح حرم مطهر بر روی سازه چوبی آن نصب گردید.

آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا

خبر رسید شهیدی در جزیره مجنون تفحص شده که در جیبش یک عکس است. دو نفر در آن عکس بودند که هر دو شهید و از هم محله ای های امرالله بودند اما تصویر نفر سوم مشخص نبود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.