مستند سفیرفیلم برای چهلم شهدای غواص

مرکز سفیرفیلم از انتشار مستندی با موضوع شهدای غواص به نام‌ «کربلای 94» در آستانه چهلم تشییع 175 غواص شهید در تهران خبر داد.

پخش عملیات کربلای ۴ از صدا و سیما

مستند «شب عاشورایی» با موضوع آماده شدن رزمندگان اسلام برای انجام عملیات والفجر ۸ از شبکه افق پخش می شود.

روایت غواص آزاده از اسارت در کربلای ۴

یوسفی در این مصاحبه خاطراتی را بازگو می‌کند که شاید تا به حال گفته نشده است. از سلاح‌های سنگینی که دشمن در خط گذاشته بود تا سنگری که اگر منفجر می‌شد، تمام رزمندگان را شهید می‌کرد.

وقتی عراقی‌ها منتظر آمدنمان بودند

ریم غواص بشیم؟… من دقت کرده‌ام، توی این عملیات‌های آخری غواص‌ها بیشتر رفتن واسه خط شکنی. من فکر می‌کردم واحد زرهی خوبه، اما غواصی یه چیز دیگه ست…با چه عشقی تعریف می‌کرد… فکرش را بکن… توی آب باشی…. تیر می‌خوره به سرت. می‌ری زیر آب. یا حسین می‌گی می‌آی بالا… نه اتکایی، نه پشت و پناهی… فقط خدا می‌مونه و خدا….

«تخریب» و «تحریف» تاریخ دفاع مقدس را تهدید می‌کند

شهدا در خط مقدم به اسارت درآمده و جلوتر به شهادت رسیدند و سند این اسارت دستان بسته آنها که نمونه مفتول، سیم تلفن و پارچه که دستان آنها را بسته بود. بسیاری از آنها هم مجروح بوده و بعد به شهادت رسیده اند. یگان های گفته شده این شهدا مربوط به استان های مازندران، اصفهان، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خوزستان است. امیدواریم پیکر این شهدا تا 25 شوال یعنی سالروز شهادت امام صادق علیه السلام شناسایی شده و تشییع شود.

عکس: اولین عکس از غواص شهید دست بسته

در حاشیه نشست خبری سردار “سیدمحمد باقرزاده” فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح که صبح امروز در معراج شهدای تهران برگزار شد، پیکر مطهر یکی از شهدای غواص و خط شکن دست بسته نیز در محل نشست خبری در معرض دید خبرنگاران قرار گرفت.

روایت سردار علی فضلی از عملیات «کربلای4»

تصور نمی‌کردیم که در شب هم دشمن با هواپیما ساحل و عقبه ما را بمباران کند.لحظه‌های سختی بود و علی‌الظاهر کارها خوب پیش نمی‌رفت به نظرم رسید که بهتر است یکی از ما دوتا یعنی بنده یا سردار شهید یدالله کلهر به «قرارگاه قدس» برویم و آخرین وضعیت را جویا شویم…

چه کسی عملیات کربلای ۴ را لو داد؟

پس از انتشار خبر تفحص پیکیر ۱۷۵ شهید غواص که بعضی از آن‌ها با دستان بسته و بدون هیچ‌گونه جراحتی زنده‌به‌گور شده به شهادت رسیده بودند، موج گسترده‌ای از واکنش‌های رسانه‌ای به این اقدام در داخل و خارج از کشور ایجاد شد.

عکس: سعیدجلیلی در بازدید از مناطق عملیاتی

همزمان با ایام عملیات کربلای 4 دکتر جلیلی در حاشیه سفر خود به استان خوزستان با حضور در مناطق عملیاتی کربلای 4 در حاشیه اروند، ضمن بازدید از این مناطق یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشت. از جمله نکات این بازدید حضور در محل پست دیده بانی خود دکتر جلیلی در منطقه مشرف به جزیره بوارین در ایام عملیات کربلای 4 بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.