پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

روایت ۲۸ سال گمنامی شهید منصور سودی

چند روز پیش بود که خبر رسید پیکر یکی از ۱۷ شهید تازه تفحص شده‌ای که در کردستان عراق کشف شده است و از مرز باشماق وارد کشور شده، پیکر مطهر سردار شهید منصور سودی فرمانده اطلاعات و عملیات تیپ انصار المهدی(عج) از لشکر ۳۱ عاشورا است.

کردستان عراق خواستار کمک ایران شد

وزیر امور خارجه کردستان عراق خواستار کمک ایران برای مقابله با استفاده گروه تروریستی – تکفیری داعش از سلاح‌های شیمیایی شد.

بارزانی؛ ابقای قدرت یا تنزل منزلت

مسعود بارزانی در حالی برای چهارمین دور متوالی بر صندلی ریاست منطقه کردستان تکیه می‏‌زند که محیط محلی منطقه کردستان، محیط ملی عراق و محیط منطقه‏ ای قابل مقایسه با ادوار دیگر ریاست وی بر منطقه کردستان نیست.

استقلال کردستان عراق امکان‌ناپذیر است

کارشناس عراقی اظهارات گهگاه مقامات اربیل درباره جدایی این اقلیم از خاک عراق را صرفاً اهرم فشار سیاسی آنها بر بغداد توصیف و تاکید کرد که جدایی کردستان عراق امکان‌پذیر نیست.

عملیات نظامی ترکیه در سوریه خطرناک است

پروفسور «نادر انتصار» عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه را روندی خطرناک دانست که می تواند در دراز مدت به ضرر ترکیه تمام شود.

وزیر دفاع آلمان وارد اقلیم کردستان شد

وزیر دفاع آلمان بعدازظهر امروز و در سفری اعلام نشده وارد اقلیم کردستان عراق شد.

آغاز تفحص ۲۵۰۰ شهید در کردستان عراق

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بنابر توافقات انجام شده در عراق از ۲۴ فروردین ماه سال ۹۳ تفحص در کردستان عراق را آغاز می‌کنیم.

«این سرلشکر ایرانی را بشناسید»

در واشنگتن سرگرم تزم بودم و روزی به دیدار «مایکل لدین» رفته بودم. ناگهان بی‌مقدمه پس از جدل گفت که ایران می‌خواهد اراده آمریکا را در منطقه خرد کند. ببینم تو فرستاده قاسم سلیمانی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و فرمانده نیروی قدس سپاه نیستی؟… من‌ هاج‌ و واج مانده بودم و صرفا گفتم: «قربان! رهگذری هستم بچه یک شهرستان مرزی در ایران…»

احتمال کناره‌گیری «مسعود بارزانی» از قدرت

«فاضل میرانی» دبیر حزب دموکرات کردستان اعلام کرد که «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان به دنبال پست و مقام نیست و با اعلام کناره‌گیری خود از نامزدی برای ریاست منطقه همه را شوکه می‌کند.

کردستان عراق دوبی بعدی است؟

این منطقه به دلیل ثبات و امنیت سالهای گذشته توانسته است از اقتصادی شکوفا و رو به رشد که ناشی از فعالیت های مختلف عمرانی، تجاری و اقتصادی است، بهره مند شود و زیربناهای توسعه اقتصادی نوین در اقلیم کردستان می تواند نویدبخش آینده ای بسیار روشن برای این منطقه باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.