کلیپ/ امروز با کشف حجاب اجباری روبه رو هستیم نه حجاب اجباری

مقایسه کشف حجاب اجباری در دوران استعمار نو و استعمار فرانو

کلیپ/ درخواست عجیب خبرنگار از دختران

جلو دوربین کشف حجاب کن/ بی سانسور در مورد حجاب

همرزم افغانستانی شیخ بهلول

روستای یاری در بین مردمان آن منطقه و مناطق هم‏جوار، امتیاز ویژه‏ای داشته است. امتیاز ویژۀ آن، داشتن بیشترین روحانی بوده که آن‌ها همیشه براساس نیاز زمان به مناطق دورتر هم برای تبلیغ می‎‏رفته‏ اند.

عکس: رونمایی از تابلوی نقاشی «قیام فیروزه»

تابلو نقاشی قیام فیروزه مربوط به واقعه گوهرشاد با حضور علی لاریجانی در مشهد رونمایی شد این تابلو اثر استاد محمدجواد مدرسی است.

کشف حجاب، ابتذال و کلمات رکیک در تئاتر

واقعیات متن و پیرامون تئاتر نوعی وادادگی مایوس کننده را القا می‌کند اما در واقع آنچه درحال اتفاق افتادن است ریشه در تفکر و رویکردهای مدیران ارشد هنری از جمله معاون هنری وزارت ارشاد دارد

نگذارید فاجعه گوهرشاد در تاریخ گم شود

ماجرای مسجد گوهرشاد یک تراژدی مضحک است و نه تنها در تاریخ ایران بلکه در تاریخ جهان بی نظیر است و این تراژدی است چون کسانی شهید شدند که می خواستند از فرهنگ خود دفاع کنند و مضحک است چون رضاخان می خواهد به زور سر نیزه و کشتار ملت را آدم کند.

جست‌وجویی برای یک شهید در 80 سال پیش

محققان اما در اثنای پژوهش خود به نکته تازه ای برخورد می کنند. در صفحات ثبت متوفیان دهه سوم تیر 1314 یعنی همان ایامی که واقعه گوهرشاد رخ داده علت مرگ 20 نفر اصابت گلوله ذکر شده است.

مقابله با آژان‌ها، از ننه خاور و مادر رفسنجانی تا خواهر آیت‌الله بروجردی

داستان 21 تیر ماه 1314 مسجد گوهرشاد یکی از آن روایت هایی است که قابلیت پرداختن هنری و رسانه ای و حتی علمی را دارد. در حال حاضر یک سایت اینترنتی با جدیت برای جمع آوری محتوای تولید شده در این زمینه از سوی جامعه تلاش می کند تا به استقبال هشتادمین سالگرد این واقعه تاریخی برود. آن هم با روایتهایی که ردپای خانواده چهره های سرشناس متعددی در آن دیده می شود.

نگاهی به کمپانی‌های برهنگی در ایران

رضاخان هفدهم دی‌ماه 1314 قانون کشف حجاب در ایران را تصویب کرد و زنان ایرانی باید پوشش‌هایی مثل چادر، روبند و روسری را کنار می‌گذاشتند؛ حالا بعد از 79 سال میراث‌داران رضاخان آزادی را فقط در عدم پوشش می‌بینند و نوع اعتراض خود را به هر شکل ممکن تا کسب هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایش در دنیا پیش می‌برند.

دفاع یک روزنامه زنجیره‌ای از کشف حجاب

روزنامه اصلاح طلب اعتماد در راستای هجمه های اخیر افراطیون به احکام اسلامی نظیر قصاص، درصدد قبح زدایی از کشف حجاب برآمد و در یادداشتی مغالطه آمیز نوشت حجاب صرفا مسئله ای عقیدتی است و رعایت نکردن آن، امنیت اجتماعی را به هم نمی زند!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.